Вінницька районна рада
Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Кінцева мета реабілітації

Дата: 27.05.2024 14:06
Кількість переглядів: 109

Фото без описуНаскільки часто ви ставите собі цілі?

Якою б не була ваша відповідь, насправді це відбувається значно частіше 👀

Життя кожної людини складається з сотень або тисяч простих, складних, короткотривалих та довгострокових задач. Всі вони мають початок та кінець. Навіть для того, щоб просто зварити собі ранкову каву, потрібно зрозуміти де та з яких інгредієнтів її робити і які дії потрібно для цього виконати. Також ми оцінюємо власну можливість дістатися до кухні, взяти каву, дістати чашку та виконати необхідну сукупність подальших дій. Відповідний набір факторів дозволяє конкретно сформулювати мету, визначити необхідний набір інструментів та побудувати план дій, що вестиме до бажаного кінцевого результату — чашки запашної кави ☕️

Приблизно так все відбувається і в реабілітації. З однією суттєвою відмінністю — всі процеси значно складніші. Щоб встановити початкову точку, пацієнта оглядають, виявляють функціональні порушення та з’ясовують його потреби. Під час цього може виникнути необхідність, залучити, окрім мультидисциплінарної команди, вузькопрофільних спеціалістів. Дані, зібрані на цьому етапі, мають бути об’єктивними, а мова їх внесення в електронну систему охорони здоров’я — зрозумілою всім.

📌 Саме тому застосовуються спеціальні шкали для вимірювання ступеня обмеження функціонування та міжнародна класифікація функціонування для опису стану пацієнта. Перша складова — відповідає за об’єктивність. Друга — за спільну мову між різними фахівцями.

Завдяки первинному огляду та спеціальним інструментам маємо початкову точку. Далі слід зрозуміти, чого ми прагнемо. Мета, в цьому випадку, представлена балансом між бажанням пацієнта та його реальними можливостями. Втім, у будь-якому випадку, вона буде включати відновлення чи компенсацію втрачених функцій.

Незалежно від того, як конкретно звучить побажання пацієнта: «обійняти рідних», «знову почати грати у великий теніс» чи «повернутись на улюблену роботу», ціль можна спростити та узагальнити, якщо піднятись на рівень вище. В системі реабілітації кожна людина бажає не просто відновити функцію, а соціалізуватись та повернути самостійність у всіх аспектах життєдіяльності. Фактично, пацієнт хоче повернути життя, яке було до травми, хвороби або поранення.

Тож кінцева мета всіх надавачів реабілітаційних послуг – не виписка людини з відділення, а її повернення до роботи, навчання, хобі, кола рідних і друзів. І в цьому, зокрема, важливу роль відіграють соціальні працівники, органи місцевого самоврядування, роботодавці, лікарі первинної ланки та родина. Кожен із цих пазлів має стати частиною картини про повернення пацієнта до звичного життя.

📍 Звісно, система не досконала. На кожному з вищенаведених етапів є над чим працювати. Всі ланки великого державного організму наразі задіяні в тому, щоб наша країна стала інклюзивною. Оскільки однієї лише реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я недостатньо задля забезпечення всіх потреб людей після травм, хвороб чи поранень.

_______

Ініціатива «Реабілітація травм війни» реалізується за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine та Nova Ukraine.

#реабілітація #реабілітаціятравмвійни


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь