Вінницька районна рада
Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Післяінсультна реабілітація.

Дата: 23.05.2024 10:55
Кількість переглядів: 91

Фото без опису⚡️ Інсульт - раптове порушення кровообігу в головному мозку, яке потребує складного лікування та раннього початку реабілітації.

Реабілітація після інсульту - комплексний процес, спрямований на відновлення втрачених функцій та покращення якості життя пацієнта. Її ефективність залежить від багатьох факторів, зокрема: тяжкості ураження мозку, віку хворого, його психоемоційного стану та часу початку реабілітаційних заходів.

📌 Існує два види інсульту: ішемічний та геморагічний. Ішемічний інсульт виникає через закупорку судин головного мозку, що призводить до кисневого голодування церебральних тканин. Геморагічний — являє собою розрив мозкової судини та, як наслідок, крововилив у мозок.

Незалежно від типу інсульту, пошкодження мозку не уникнути. Зазвичай воно призводить до:

​​👉🏻 проблем рухової активності,

👉🏻 парезу м'язів обличчя,

​​👉🏻 порушень координації,

​​👉🏻 розладів мови та мовлення.

Реабілітація після інсульту повинна розпочинатися якомога раніше, ще в гострому періоді, коли пацієнту надається медична допомога. Тому мультидисциплінарна реабілітаційна команда має якнайшвидше розпочати процес відновлення, оскільки саме від цього залежить його результат.

На першому етапі фахівці з реабілітації проводять оцінку стану пацієнта задля виявлення порушень функціонування. Зокрема, перевіряють чи може він самостійно вставати, ковтати, говорити, контролювати міміку та одягатись без сторонньої допомоги. До проведення оцінки залучається вся мультидисциплінарна команда. Зокрема, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови і мовлення та інші. Відштовхуючись від виявлених проблем та побажань пацієнта, фахівці формують індивідуальний план реабілітації. Конкретний перелік втручань залежить саме від нього. Втім, на цьому етапі, фахівці, переважно, використовують: зміну положення тіла пацієнта та терапевтичні втручання для відновлення рухової активності, міміки і ковтання.

Під час післягострого періоду, у разі потреби, приймається рішення щодо скерування людини на подальшу реабілітацію в стаціонарних або амбулаторних умовах. Конкретний маршрут пацієнта та подальша стратегія його відновлення - індивідуальні. Вони залежать від можливостей та потреб людини і результатів оцінки її стану за спеціальними шкалами.

❗️Перелік втручань під час довготривалого реабілітаційного періоду залежить від потреб людини та індивідуально складеного реабілітаційного плану.

У разі, якщо не розпочати реабілітацію вчасно, впродовж 24-48 годин після стабілізації стану пацієнта, ефективність всіх втручань, спрямованих на відновлення функцій буде суттєво знижена. Це пов’язано з нейропластичністю. Тобто здатністю мозку будувати нові чи відновлювати старі нейронні зв’язки. Вчасний початок відновлення не лише мінімізує ризик інвалідизації, а й зменшує ймовірність повторного інсульту. Якщо ж фахова реабілітаційна допомога не надається впродовж перших трьох місяців, пацієнт може залишитися із набутими обмеженнями функціонування назавжди.

📍В Україні послуги з ефективної та доказової реабілітації після інсульту покриваються НСЗУ та надаються безоплатно, в рамках Програми медичних гарантій.

Важливо пам'ятати, реабілітація після інсульту — тривалий процес, який потребує від пацієнта зусиль та терпіння. Однак, завдяки правильно підібраній програмі реабілітації та постійній підтримці близьких, люди, які перенесли інсульт, можуть значно покращити свій стан та повернутися до звичного життя ❤️

______________

Ініціатива «Реабілітація травм війни» реалізується за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine та Nova Ukraine.

#реабілітація #реабілітаціятравмвійни


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь