ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ЖЕРТВАМ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ
У роки Другої світової війни загинув кожний п’ятий українець, сотні тисяч стали жертвами нацистських переслідувань - опинились в концентраційних таборах, гетто та інших місцях примусового тримання та місцях примусових робіт.
Держава забезпечує соціальний захист жертвам нацистських переслідувань шляхом надання пільг.
ХТО НАЛЕЖИТЬ ДО ЧИСЛА ЖЕРТВ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ
колишні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання та місць примусових робіт у роки Другої світової війни;
особи, які були насильно вивезені з території колишнього СРСР на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, що перебували у стані війни з колишнім СРСР, або на території окупованих ними держав;
діти, які народилися в місцях примусового тримання їхніх батьків та в місцях відбування батьками примусових робіт;
діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога, яких у зв’язку з патріотичною діяльністю їхніх батьків було піддано репресіям, фізичним розправам, гонінням;
особи, які у роки Другої світової війни були насильно вивезені з території інших держав, що після 1944 року увійшли до складу колишнього СРСР, а також особи, які після звільнення з концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання та місць примусових робіт були переселені на територію України.
ЯКІ ПІЛЬГИ НАДАЮТЬСЯ ЖЕРТВАМ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ
КОЛИШНІМ МАЛОЛІТНІМ В’ЯЗНЯМ КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ТАБОРІВ, ГЕТТО ТА ІНШИХ МІСЦЬ ПРИМУСОВОГО ТРИМАННЯ, ВИЗНАНИХ ОСОБАМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ:
100 % знижки плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених законодавством;
100 % знижки плати за користування комунальними послугами (г) в межах середніх норм споживання;
100 % знижки вартості твердого та рідкого палива в межах норм, передбачених законодавством, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
КОЛИШНІМ НЕПОВНОЛІТНІМ В’ЯЗНЯМ КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ТАБОРІВ, ГЕТТО ТА ІНШИХ МІСЦЬ ПРИМУСОВОГО ТРИМАННЯ:
75 % знижки плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених законодавством;
75 % знижки плати за користування комунальними послугами в межах середніх норм споживання;
75 % знижки вартості палива твердого та рідкого палива в межах норм, передбачених законодавством, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
КОЛИШНІМ В’ЯЗНЯМ КОНЦЕНТРАЦІЙНИХ ТАБОРІВ, ГЕТТО ТА ІНШИХ МІСЦЬ ПРИМУСОВОГО ТРИМАННЯ ТА ДРУЖИНАМ (ЧОЛОВІКАМ) ПОМЕРЛИХ ЖЕРТВ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ:
50 % знижки плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених законодавством;
50 % знижки плати за користування комунальними послугами в межах середніх норм споживання;
50 % знижки вартості палива твердого та рідкого палива в межах норм, передбачених законодавством, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
Площа житла, на яку надається знижка, під час проведення розрахунків плати за опалення становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у жилому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалюваної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).
КРІМ ТОГО, ЗАЗНАЧЕНИМ КАТЕГОРІЯМ НАДАЄТЬСЯ
безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
першочергове безоплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;
щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування заклади соціального захисту населення відшкодовують витрати, пов'язані з доглядом за особами, зазначеними у цій статті, в порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.