Як отримати імуносупресивні препарати за програмою "Доступні ліки"?
Імуносупресивні лікарські засоби необхідні для осіб у посттрансплантаційному періоді для пригнічення реакції організму на пересадку чужорідного органа чи тканини. З 2023 року ці препарати включені в програму реімбурсації. Пацієнти можуть отримати їх безоплатно або з частковою доплатою.
Всього до програми “Доступні ліки” входить пʼять міжнародних непатентованих назв імуносупресивних препаратів: Циклоспорин (Ciclosporin), Такролімус (Tacrolimus), Мікофенолова кислота та її солі (Mycophenolic acid), Еверолімус (Everolimus), Валганцикловір (Valganciclovir): https://cutt.ly/13wgki2
Як отримати імуносупресивні препарати за програмою “Доступні ліки”?
Якщо пацієнт перебуває в стаціонарі після трансплантації.
У стаціонарі пацієнта оглядають та проводять необхідні лабораторні дослідження для підбору курсу лікування пацієнта імуносупресивними препаратами. Разом з випискою пацієнту надається направлення на планове амбулаторне обстеження (через 3 місяці після трансплантації).
На амбулаторному рівні пацієнт звертається до трансплант-координатора, який створює план лікування та виписує електронний рецепт на ліки.
Якщо пацієнт потребує зміни курсу лікування.
Пацієнт з направленням на планове амбулаторне обстеження здає аналізи для визначення концентрації імуносупресантів, креатиніну тощо. Трансплант-координатору на основі результатів аналізів приймає рішення про підбір нової медикаментозної терапії або виписує новий е-рецепт за існуючими призначеннями.
Новий курс лікування підбирається в стаціонарних умовах. Після чого координатор вносить зміни в план лікування та виписує повторний електронний рецепт на ліки для пацієнта.
Якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6-12 місяців після трансплантації).
Пацієнт звертається до координатора в трансплантаційному центрі. За потреби він направить на лабораторні й інструментальні дослідження. На основі плану лікування координатор, повторно призначить ліки за програмою реімбурсації і випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюється на основі первинного призначення в плані лікування.
Якщо пацієнту проведено трансплантацію за кордоном.
Пацієнт з документами, які підтверджують трансплантацію закордоном, звертається до координатора в трансплантаційний центр.
Поки триває курс лікування (3 місяці), наступний рецепт виписати неможливо. Змінити або переглянути курс лікування може лише координатор на підставі рішення лікаря-трансплантолога.
Імуносупресивні препарати за електронним рецептом можна отримати в будь-якій аптеці, яка має договір із НСЗУ.
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
– через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. На 2-й сторінці в меню зліва оберіть область або ваш населений пункт та напрям програми реімбурсації: “Імуносупресивні лікарські засоби”.
– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
– через чат-бот “Спитай Гриця” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.