ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ПІД ЧАС ВІЙНИ. КОНТАКТИ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ.
ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ПІД ЧАС ВІЙНИ.
КОНТАКТИ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ
Попри війну, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в родинах.
Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
Якщо виникла безпосередня загроза вашому життю чи здоров’ю, необхідно зателефонувати до поліції за номером 102. У зверненні повідомити адресу, і якщо насильство відбувається щодо або в присутності дитині – вказати й це.
Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, якщо насильство вчинено щодо неї або вона є свідком.
Поліція має відреагувати на звернення, припинити протиправні діяння, оцінити ризики та на підставі цього розглянути можливість винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника.
Якщо постраждалій особі завдано тілесних ушкоджень – необхідно звернутися до медичного закладу. Обов’язково повідомити лікарів про ситуацію, що сталася.
У разі вчинення домашнього насильства постраждала особа може звернутися по допомогу на «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером 15–47.
Окрім того, в Україні створена та діє мережа спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, яка включає:
мобільні бригади соціально-психологічної допомоги;
притулки, що забезпечують цілодобове перебування (до 90 днів);
денні центри соціально-психологічної допомоги (з кризовими кімнатами, що забезпечують цілодобове перебування (до 10 днів);
спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі;
інші заклади та установи, призначені для надання допомоги постраждалим особам.
Щоб знати які спеціалізовані служби підтримки діють на території вашої громади - поцікавтесь у центрі надання соціальних послуг/соціальних служб, який є у вашій громаді.
Якщо ви постраждали від домашнього насильства, або стали свідком вчинення домашнього насильства – не мовчіть! Замовчування випадків домашнього насильства призводить до повторного вчинення насильства, досить часто ще в більш жорсткій формі.
Домашнє насильство не можна замовчувати, воно потребує ефективного реагування і скоординованих дій.
КОНТАКТИ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ДАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА
102 Національна поліція України
15-47 Урядова гаряча лінія питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
0-800-213-103 Безоплатна правнича допомога:
116 -123 або 0 800 500 335 Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства: 1
0 800 75 04 75 Вінницька обласна «Лінія довіри»