Обережно: чадний газ!
Почастішали випадки отруєння чадним газом
Вінницька філія «ГАЗМЕРЕЖІ» застерігає: через недотримання правил безпеки почастішали випадки отруєння чадним газом.
Пам’ятайте: у приміщеннях, де працюють газовий котел або колонка з відводом продуктів згорання в димохід, категорично заборонено використання електровитяжки.
На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи.
Якщо при цьому одночасно увімкнути електровитяжку, то створюється так звана зворотна тяга. Шкідливі продукти горіння, зокрема чадний газ, що утворюються під час роботи приладу, не виводяться в димохід.
Електровитяжка примусово спонукає їх надходити та накопичуватися в приміщенні.
Чадний газ не має ні запаху, ні кольору, ні смаку, надзвичайно отруйний, смертельно небезпечний. Навіть незначна його концентрація в приміщенні може спричинити тяжке отруєння або смерть.
Користуючись газом, не забувайте про відповідальність та безпеку
забезпечте приплив свіжого повітря та належне відведення продуктів горіння назовні, аби запобігти утворенню та накопиченню в приміщенні смертельно небезпечного чадного газу. Відчиніть вікно, чи кватирку. Двері в приміщення, де встановлені газові прилади, повинні мати знизу отвори або щілину для циркуляції повітря.
перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах, слідкуйте за їх справністю, запобігайте їх обмерзанню і закупорці. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади вимкніть і викличте фахівців;
встановіть сигналізатор газу - спеціальний прилад, який виявляє небезпечні концентрації природного або чадного газу і подає світлові та звукові сигнали про небезпеку;
вчасно проводьте фахове технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж та приладів;
експлуатуйте тільки справні газові прилади, довіряйте їх заміну та ремонт лише фахівцям;
не користуєтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.
слідкуйте також за кольором полум’я на пальниках. Воно має бути синім. Жовте полум’я – це ознака неповного згоряння газу через недостатність кисню в приміщенні або несправність газових приладів. Можливо, необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.
Будьте уважними
Дотримуйтеся правил безпеки самі і навчайте дітей
Ціною цього є життя та здоров'я ваше та ваших близьких.