Які права на реабілітацію вмене є?
Держава гарантує безоплатну реабілітаційну допомогу всім, хто її потребує. Втім, коли не знаєш своїх прав, часто не помічаєш, що їх порушують. Ми поговорили з юристкою проєкту “Реабілітація травм війни” Анастасією Пампухою та дізналися, які права на реабілітацію ви маєте.
Отже, у вас є:
Право на якісні послуги з реабілітації, їх надання відповідно до галузевих стандартів та на засадах мультидисциплінарності.
Право отримувати послуги з реабілітації за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на реалізацію програми медичних гарантій.
Право самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ, фахівців з реабілітації з урахуванням їх спеціалізації.
Право отримувати від фахівців з реабілітації вичерпну інформацію у доступній формі про свої права, обов’язки, наявні обмеження повсякденного функціонування, результати реабілітаційного обстеження, умови та форми реабілітаційної допомоги.
Право ознайомлюватися з документами щодо реабілітації.
Право брати участь у визначенні мети та завдань реабілітації, складанні індивідуального реабілітаційного плану та внесенні змін до них.
Право на гідне та гуманне ставлення з боку фахівців з реабілітації, працівників реабілітаційних закладів та відділень.
Право на психологічну допомогу під час отримання послуг з реабілітації в сфері охорони здоров’я.
Право на консультативну та методологічну підтримку як себе, так і членів сім’ї з питань обмежень функціонування та реабілітації.
Право на залучення до мультидисциплінарної реабілітаційної команди соціального працівника.
Право на безоплатне користування допоміжними засобами реабілітації тимчасового призначення та на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації постійного користування в порядку, передбаченому законодавством.
Право на отримання інформації про доступні реабілітаційні послуги із застосуванням телереабілітації.
Право на відмову від проведення реабілітації на будь-якому етапі надання реабілітаційної допомоги.
Ми також зібрали добірку законів та актів, які регулюють питання реабілітаційної допомоги. Ознайомитися з ними можна в кінці цього допису: https://bit.ly/484LIoL
__________________________
Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізується за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine та Nova Ukraine
#реабілітація #реабілітаціятравмвійни