Проєкт "Реабілітація травм війни".
Мета проєкту "Реабілітація травм війни" - підтримувати впровадження в Україні якісної та доказової реабілітації для всіх, хто цього потребує. В рамках проєкту ми охоплюємо і освітню складову - ви вже знаєте про організовані нашою командою конгреси, навчальні семінари, вебінари та тренінги. Але наша мета ще амбітніша - модернізувати освіту для фахівців з реабілітації та підвищити кваліфікацію уже практикуючих спеціалістів.
Саме тому проєкт підтримав розроблення та впровадження базових дисциплін підготовки фізичних терапевтів та ерготерапевтів у вишах України з врахуванням передової міжнародної практики, сучасних підходів до навчання та нашого актуального контексту. Сьогодні поговоримо про кроки в напрямку поліпшення якості додипломної підготовки фізичних терапевтів.
Для кого ми це робимо?
Для викладачів та студентів закладів вищої освіти, в яких проходить навчання за спеціальністю 227 Фізична терапія, ерготерапія, зокрема підготовка фізичних терапевтів.
Завдання, що реалізувалися:
Під супервізією та менторством іноземних експертів розробити навчальні дисципліни з пакетом матеріалів, необхідних для якісного викладання;
Впровадити розроблені освітні дисципліни у вищі навчальні заклади, проаналізувати ефективність та поширити досвід серед інших закладів вищої освіти України.
Які дисципліни буде впроваджено за результатами програми?
З фізичної терапії розробляються дві університетські дисципліни: “Доказово-інформована практика та клінічне мислення у фізичній терапії”; “Фізична терапія травм війни”.
Які університети беруть участь у програмі?
Наразі це такі заклади:
Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського та Кафедра фізичної терапії та ерготерапії ЛДУФК
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Хмельницький національний університет ХНУ
НУФВСУ/National University of Ukraine on Physical Education and Sport
Дніпровський державний медичний університет Dnipro State Medical University
Хортицька національна академія
Сумський державний університет
Український католицький університет UCuniversity
Хто з іноземних фахівців вже залучений?
В напрямку “Доказово-інформована практика та клінічне мислення у фізичній терапії”:
докторка Шерил Вайтинг (Cheryl Whiting), лекторка, тренерка та освітня консультантка (докторантура Відкритого університету, Великобританія)
доктор Джон Хеммонд (John Hammond), завідувач кафедри реабілітології факультету охорони здоров’я, соціальної допомоги та освіти (Кентерберійський університет Крайст-Черч, Великобританія)
В напрямку “Фізична терапія травм війни”:
докторка та магістерка Корнелія (Нел) Анна Барт (Cornelia (Nel) Anne Barth), фізична терапевтка та координаторка Cochrane Switzerland. Технічна керівниця реабілітації з багаторічним досвідом роботи: працювала в клінічних службах, керувала програмами, викладала та досліджувала в Африці, Азії та на Близькому Сході, а також у штаб-квартирі Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Женеві. Має експертизу в посиленні реабілітації в умовах слабких систем охорони здоров’я, особливо в контексті тривалих конфліктів і обмежених ресурсів.
Як до проєкту можуть долучитися університети або фахівці?
Ми будемо поширювати наш досвід та допомагати імплементувати розроблені курси в вишах України. Зголошуйтеся, якщо вам цікаво, у приватних повідомленнях, і ми формуватимемо списки навчальних закладів для участі в програмі наступного року!
__________________________
Проєкт «Реабілітація травм війни в Україні» реалізується за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine та Nova Ukraine.
#реабілітація #реабілітаціятравмвійни