Вінницька районна рада
Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Що робити при постійній роздратованості?

Дата: 03.10.2023 13:29
Кількість переглядів: 74

Фото без опису#тияк

Роздратованість - тимчасова реакція або постійна риса характеру, в основі якої лежить підвищена емоційна реакція на зовнішні і внутрішні чинники. Проявляється злістю, гнівом, агресією та відповідною реакцією організму - пришвидшенням серцебиття і дихання, тощо.

Дратівливість може бути як нормальною, так і патологічною, тобто пов’язаною з порушенням психічного стану або захворюваннями.

🔹Фізіологічна роздратованість. До нормальних, фізіологічних причин підвищеної дратівливості відносяться характер людини; особливості темпераменту зумовлені функціонуванням центральної нервової системи; втома; повсякденні проблеми; надмірне або неприємне спілкування з іншими людьми; недосипання; гормональні зміни.

🔹Роздратованість зумовлена психологічними чинниками. У деяких випадках надмірна дратівливість є результатом короткочасного або тривалого впливу емоційних та психологічних факторів, в тому числі стресу. Психоемоційні навантаження, тривалий стрес, негативні емоції та конфлікти призводять до розвитку нервово-психічного виснаження, однією з рис якого є підвищена збудливість та дратівливість. При цьому у людини знижується здатність повноцінно працювати, спілкуватися з людьми і відпочивати.

🔹Роздратованість як симптом захворювання. Дратівливість може бути проявом психічних або соматичних захворювань, а саме:

◽️неврастенія, депресія, неврози, нав'язливі дії; шизофренія;

◽️ураження центральної нервової системи (епілепсія, інсульти, пухлини мозку, різні варіанти деменцій (наприклад - хвороба Альцгеймера);

◽️ендокринні патології (поширені причини дратівливості - гіпертиреоз, цукровий діабет, хвороба Іценко-Кушинга).

Під час війни людей із розладами психіки та поведінки більшає. Сімейний лікар, з яким укладено декларацію, є найпершим порадником пацієнта у всіх скаргах на здоров’я, в тому числі й на ментальні розлади.

Сімейний лікар, терапевт чи педіатр має детально опитати пацієнта щодо симптомів, за потреби призначити додаткові обстеження чи аналізи і встановити, чи симптоми викликані розладом психічного здоров’я, чи соматичним захворюванням. За потреби він скерує до відповідного фахівця із психічного здоров’я: психіатра чи психотерапевта.

✅ Більше про допомогу з підтримки ментального здоров’я, яку можна отримати у сімейного лікаря, читайте за посиланянням: https://nszu.gov.ua/.../chi-dopomozhe-simejnij-likar-iz...

☝️На сайті Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як? в “Аптечці швидкої психологічної допомоги” зібрано корисну інформацію, як навчитися піклуватися про себе та своїх рідних: https://drive.google.com/.../1-T5vucBRA-Gus.../view


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь