#ПитанняВідповіді
Національна служба здоров’я України продовжує відповідати на поширені питання, які ви нам залишаєте. Сьогодні - про лікування пацієнтів із легкою черепно-мозковою травмою від дії вибухової хвилі.
Як правильно кодувати наслідки легкої черепно-мозковою травмою від дії вибухової хвилі?
В англомовній літературі посткомоційний синдром, як наслідок гострої травми, так і визначається як postconcussion syndrome, тобто синдром після струсу, а не після контузії, що відповідає коду у класифікації хвороб МКХ-10 F07.2: postconcussion syndrome.
Український варіант коду F07.2 визначено як посткомоційний синдром або післятравматичний синдром.
Найчастіше в медичних документах наслідки легкої черепно-мозковою травмою від дії вибухової хвилі виглядають так: “Наслідки міно-вибухової травми, ЗЧМТ, струсу головного мозку, акубаротравми з різними симптомами”.
Тож в такому випадку код НК 025:2021 може бути:
або F07.2 – постконтузійний синдром,
або F07.81 – інші органічні розлади психіки та поведінки внаслідок травми,
або Т90.5 – віддалені наслідки внутрішньочерепної травми голови.
Як кодувати наслідки від акустичної травми?
Вплив вибухової хвилі на слуховий та вестибулярний апарати – акустична травма – кодується як T70.0 Баротравма вуха.
Дія вибуху у вигляді «молекулярного струсу» настільки руйнівна для цих надважливих аналізаторів, що ураження розповсюджується не тільки на периферичні відділи, але й на ділянки в стовбурі мозку та їх центральні представництва в корі головного мозку.
Більше інформації про діагностування та лікування легкої черепно-мозковою травмою від дії вибухової хвилі ви можете знайти в онлайн-курсі "Лікування пацієнтів із легкою черепно-мозковою травмою від дії вибухової хвилі", який доступний за посиланням https://academy.nszu.gov.ua/course/view.php?id=201
Стежте за новинами на каналах Академії НСЗУ, де ви дізнаєтеся про нові курси та матеріали:
Телеграм канал - https://t.me/academy_NSZU
Вайбер канал - bit.ly/3ErX5uw