Перелік доступних грантових можливостей для ОМС, ГО та бізнесу 20.06.2023
Назва фонду/конкурс: Гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики Дедлайн: Кінцевий термін – до 15 травня 2024 року. Конкурс може завершитися раніше, за умови витрати всього фінансування.
Бюджет: До 10 тис. євро
Мета конкурсу/можлива діяльність: Орієнтовний, але невичерпний перелік діяльностей:
1. Розробка та впровадження рішень, що сприяють впровадженню енергоефективних заходів;
2. Популяризація та розгортання ВДЕ;
3. Участь в національних політиках задля попередження змін клімату;
4. Посилення співпраці ОМС з громадськістю.
Хто може подаватись:
– органи місцевого самоврядування (ОМС);
– ГО (що мають статус юридичної особи на території громади, від якої подаватимуть заявку);
– консорціуми, що мають юридичне підґрунтя для роботи.
Назва фонду/конкурсу: Фонд Вишеградської 4.
Дедлайн: Термін подання: Тричі на рік прийом заявок.- до 1 лютого, до 1 червня та до 1 жовтня щороку (до 12:00 год).
Бюджет: Розмір гранту: до 30 тис. євро. Термін реалізації: до 18 місяців.
Мета конкурсу/можлива діяльність:
1. Культура та спільна ідентичність (проєкти, що відображають спільну історичну та культурну спадщину, а також культурне розмаїття шляхом спільних досліджень та діяльності з обміну знаннями);
2. Освіта та розвиток потенціалу (зміцнення професійних мереж навчальних закладів та підтримки мобільності студентів, науковців та викладачів для обміну передовим досвідом);
3. Інновації, дослідження та розробки, підприємництво (створення нових бізнесмереж і мереж кластерів для малих і середніх підприємств, стартапів і дослідницьких установ у межах і за межами V4, інновації, нові технології та наукові дослідження на регіональному та міжгалузевому рівнях);
4. Демократичні цінності та ЗМІ (підвищення інформаційної грамотності, стійкості до упередженого висвітлення, дезінформації та пропаганди; краще висвітлення в медіа відповідних тем у регіоні V4 та розширення доступу до інформації);
5. Публічна політика та інституційне партнерство (лобіювання змін у політиці та належному управлінні, підключення зацікавлених сторін до тих, хто приймає рішення);
6. Регіональний розвиток, навколишнє середовище та туризм (нові рішення та заходи для боротьби зі зміною клімату та підвищення обізнаності про захист навколишнього середовища в регіоні V4 та за його межами; розвиток сталого туризму на місцевому та регіональному рівнях шляхом поєднання міжнародного досвіду та спільного ноухау);
7. Соціальний розвиток (сприяння інклюзивному мисленню в суспільстві, захист і розширення прав і можливостей меншин; популяризація здорового та активного способу життя та зменшення зловживання психоактивними речовинами.
Хто може подаватись: Консорціум організацій з не менше ніж 3 країн Вишеградської четвірки та 1 організації з регіону Східного партнерства або країн Західних Балкан.
Можуть подавати заявки:
· організації громадянського суспільства;
· державні освітні, культурні, дослідницькі та наукові установи;
· органи місцевого самоврядування;
· інноваційні та стартапкомпанії, якщо їх проєкт носить некомерційний характер.
Назва фонду/конкурсу: «SOMBRILLA»
Дедлайн: ДЕДЛАЙН: 17.00 30.06.2023 р.
Бюджет: Бюджет не визначений, але 30% -співфінансування надає громада від загального бюджету
Мета конкурсу/можлива діяльність: Основою проєкту є: підготовка малими та середніми громадами України, які не постраждали під час військових дій, місцевих енергетичних планів, та місцевих стратегій з екологічної безпеки та адаптації до змін клімату до 2030 року. Всі матеріали слід надсилати на е-пошту Фонду: lubnyfound@gmail.com Замовити необхідні документи можна за тією ж адресою.
Хто може подаватись: органи місцевого самоврядування – об’єднані територіальні громади України населенням до 150 тис. мешканців, які приєднаються до проекту «SOMBRILLA», шляхом підписання Меморандуму. Вимоги до учасників конкурсу: можливість надання не менше 30% від вартості написання цих стратегічних документів.
Назва фонду/конкурсу: Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я»
Дедлайн: Дедлайн: необхідно подати до 23:59 (за київським часом) 29 червня 2023 року.
Бюджет: Загальна сума гранту не повинна перевищувати 5 250 000 гривень. Тип гранту – грант з фіксованою сумою.
Мета конкурсу/можлива діяльність: Метою Проєкту є підтримка прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, яка здатна задовольняти потреби населення України.
Основні завдання гранту:
1. Сприяти розробці методології дослідження, формуванню джерел збору даних/інформації щодо пошкодження/руйнування та щодо потреб у відновленні закладів охорони здоров’я у пріоритетному регіоні.
2. Сприяти розробці дослідницьких інструментів (опитувальників, форм збору даних, тощо) для збору необхідної інформації щодо пошкодження/руйнування та щодо потреб у відновленні закладів охорони здоров’я.
3. Проведення збору, верифікації та обробки зібраних даних.
4. Виконати аналіз отриманих даних.
5. Розробка аналітичного звіту та рекомендацій стейкхолдерам. Презентація результатів дослідження на зустрічах та семінарах з представниками стейкхолдерів.
Хто може подаватись: Щоб мати право подати заявку на участь у конкурсі та отримати фінансування в рамках гранту проекту USAID «ПІДТРИМКА РЕФОРМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я», претендент повинен відповідати таким критеріям:
· Неурядові організації (НУО), юридичні особи регіонального та національного рівнів, що проводять незалежну діяльність та зареєстровані в Україні належним чином (прибуткові та неприбуткові), професійні організації, університети, статути яких містять положення про можливість отримувати гранти, науково-дослідницькі установи, мають право подавати заявки на отримання гранту.
· Мати реєстраційний номер SAM для грантів більше $ 25,000 (заявники Проекту можуть зареєструватися на https://www.sam.gov/). Додатково, претендент повинен відповідати таким критеріям:
· Мати доведений досвід у реалізації подібних з точку зору обсягу робіт та/або спрямованості гранту проектів.
· Бути зареєстрованим в Україні.
· На момент подання заявки проводити діяльність у географічній та бажано технічній сфері спрямованості гранту.
· Мати технічну та організаційну спроможність для виконання всіх завдань гранту.
Не мають права подавати заявки на отримання гранту: фізичні особи, політичні організації, державні установи, заклади, власниками яких є іноземці, державні установи (посадовці) національного або міського рівня та релігійні групи.
Назва фонду/конкурсу: Act to Support
Дедлайн: до 25 червня 2023 року
Бюджет: 10 переможців отримають нагороду до 20 000 євро на реалізацію свого проєкту.
Мета конкурсу/можлива діяльність: Мета конкурсу - посилити спроможність організацій громадянського суспільства ефективно працювати з ВПО та місцевою владою громад, які приймають. Залучати молодь і техноактивістів, сприяти роботі малого та мікробізнесу, долати наслідки війни.
Хто може подаватись:
1. благодійні організації;
2. громадські об’єднання;
3. інші юридичні особи, що зареєстровані в Україні та мають статус неприбутковості.
Назва фонду/конкурсу: Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ)
Дедлайн: Податися з заявкою на грант можна протягом року. Подача заявок закінчується 24 липня 2023 року.
Бюджет: Програма планує надати приблизно 36 000 000 грн шляхом надання до 50 грантів. Очікується, що сума кожного гранту становитиме від 600 000 грн до 1 200 000 грн.
Мета конкурсу/можлива діяльність: Грантова програма зосереджується на секторах інформаційних технологій, інжинірингу, виробництва, послуг, а також креативних індустрій. Водночас програма відкрита до заявок на підтримку інших секторів, які відповідають критеріям цього запиту. Діяльність грантоотримувача може бути зосереджена на таких потребах:
• покращення бізнес-процесів і моделей;
• розбудова організаційного потенціалу;
• розвиток виробництва, продажі, а також;
• цифрові та торгові можливості.
Хто може подаватись: Гранти надаються організаціям з розвитку підприємництва, галузевим та бізнес-асоціаціям, та МСП.