"Доступні ліки" відшкодовуватимуться за електронним рецептом
#ЕСОЗ #ДоступніЛіки #ерецепт
З 1 липня НСЗУ відшкодовуватиме препарати за програмою реімбурсації «Доступні ліки» лише за електронним рецептом.
Відповідні зміни до постанов КМУ від 27 лютого 2019 р. № 136 і від 28 липня 2021 р. № 854 прийняв нещодавно Уряд: https://cutt.ly/Xwe3XVRp.
У зоні активних бойових дій та на територіях в тимчасовій окупації лікарі і надалі зможуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на «Доступні ліки», а аптеки погашати їх. Для отримання відшкодування аптеки мають подавати НСЗУ звіт за паперовими рецептами протягом 10 календарних днів наступного звітного періоду.
На решті території України Електронна система охорони здоров’я працює в штатному режимі. Тож лікарі можуть безперебійно створювати електронні рецепти, а пацієнти погашати їх в аптеках.
Нагадуємо, що на прохання пацієнта лікар може роздрукувати інформаційну довідку, в якій міститиметься інформація про рецепт. Тому люди, в яких є складнощі у користуванні телефоном, надалі зможуть користуватися програмою «Доступні ліки».
«Доступні ліки» відпускаються за електронним рецептом з 2019 року, відколи програма перейшла під адміністрування НСЗУ. На початку повномасштабної війни Уряд дозволив виписувати і відпускати «Доступні ліки» за паперовим рецептом задля безперешкодного доступу до життєвонеобхідних ліків.
Нагадаємо, українці можуть отримувати «Доступні ліки» безоплатно або з частково з доплатою за напрямками: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, хронічні захворювання нижніх дихальних шляхів (в т.ч. бронхіальна астма), інсулінозалежний та нецукровий діабет, хвороба Паркінсона, розлади психіки й поведінки, епілепсія, імуносупресивні препарати для людей в посттрансплаційному періоді.
З початку року «Доступні ліки» за е-рецептом отримали 1 538 202 пацієнтів:
• серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, хвороби нижніх дихальних шляхів – 1 392 066 осіб.
• інсулін безоплатний або з доплатою – 165 403 осіб
• розлади поведінки і психіки та епілепсія – 21 864 осіб
• хвороба Паркінсона – 10 679 осіб
• нецукровий діабет – 1 676 осіб
• імуносупресивні лікарські засоби – 276 осіб
Детальніше про те, як отримати “Доступні ліки” читайте за посиланням: https://cutt.ly/dwe9JXrT.