НСЗУ: Питання-відповіді
#ПитанняВідповіді #ПМГ #АкадеміяНСЗУ
Часто лікарі запитують щодо кодування за системою діагностично-споріднених груп. Національна служба здоров’я України продовжує відповідати на поширені питання.
Якщо оплата в стаціонарі проводиться за пролікований випадок, навіщо тоді вносити всі інтервенції, якщо за них все одно не платять?
Оплата за пролікований випадок (тобто за системою діагностично-споріднених груп) полягає в тому, що кожному випадку присвоюється своя діагностично-споріднена група, яка має свій коефіцієнт і відповідно тариф. Віднесення пролікованого випадку до тієї чи іншої ДСГ відбувається саме на основі даних, внесених в ЕСОЗ, зокрема на основі діагнозів та інтервенцій.
Чому одні інтервенції кодуються, а інші ні? Як зрозуміти, які інтервенції не потрібно кодувати?
Не обов’язково кодувати інтервенції, якщо вони входять до складу іншої інтервенції. Іншими словами, якщо вони є невід’ємною складовою більш значної інтервенції. Код ми присвоюємо саме загальній процедурі, а не її складовим.
Більше інформації про кодування стаціонарного випадку ви знайдете у курсі Академії НСЗУ "Клінічне кодування за системою діагностично-споріднених груп", який доступний за посиланням https://academy.nszu.gov.ua/course/view.php?id=182.
Стежте за новинами на каналах Академії НСЗУ, де ви дізнаєтеся про нові курси та матеріали:
Телеграм канал - https://t.me/academy_NSZU
Вайбер канал - bit.ly/3ErX5uw