Як знайти сімейного лікаря або педіатра для дитини?
Дуже важливо, аби у дитини з моменту її народження був свій сімейний лікар чи педіатр. Він спостерігає за здоров'ям малюка, проводить вакцинацію за календарем щеплень. Крім того, лікар первинки направляє до лікарів-спеціалістів і створює електронний рецепт за програмою “Доступні ліки”.
Декларацію з лікарем батьки можуть підписати одразу після народження дитини.
Дитина, якій вже виповнилося 14 років, за наявності паспорту може обрати собі лікаря та подати декларацію самостійно. Декларацію можна укласти або з педіатром, або з сімейним лікарем.
За даними електронної системи охорони здоров'я, понад 6,4 млн дітей мають укладені декларації з лікарями первинної ланки медицини. Зокрема з педіатрами підписано 3,39 млн декларацій.
Знайти сімейного лікаря або педіатра ви зможете за допомогою онлайн-карти НСЗУ “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map
Наголошуємо, що вимушені переселенці можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, незалежно від наявності декларації з лікарем.
Щоб скористатися картою:
У фільтрах ліворуч оберіть область або введіть в полі пошуку назву населеного пункту.
У фільтрі “Договір з НСЗУ” – оберіть “З договором”.
Якщо хочете укласти декларацію з лікарем в конкретному закладі – введіть назву у фільтрі “Надавач послуг” зліва. На карті з’явиться перелік амбулаторій та їх контакти.
Праворуч від карти відобразиться список усіх лікарів, які приймають у тому закладі, який ви обрали.
Якщо навпроти прізвища стоїть , то лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів, якщо
, то ще ні.
Подати декларацію можна до лікаря, навпроти прізвища якого на дашборді стоїть стрілочка вгору.
Якщо дашборд показує, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то зателефонуйте до цього закладу, щоб уточнити, чи можна подати декларацію.
Або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 - безкоштовний. Оператор контакт-центру допоможе знайти контакти закладу, де є сімейний лікар або педіатр, з яким ще можна укласти декларацію.