ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ’ЯМ
Сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї може розраховувати на соціальну підтримку – державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
Як її отримати і кому може бути відмовлено - розповідаємо.
У ЯКОМУ РОЗМІРІ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА
Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, а отже розмір допомоги є не сталою величиною та у кожної сім’ї визначається індивідуально.
ЯК ВИЗНАЧИТИ РІВЕНЬ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ ДЛЯ СІМ’Ї
Для призначення державної соціальної допомоги рівень забезпечення прожиткового мінімуму у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення з 01.12.2022 становить:
- для працездатних осіб - , грн;
- для осіб, які втратили працездатність-грн;
- для дітей віком до 6 років – ,грн;
- для дітей віком від 16 до 18 років – , грн;
- для осіб віком від 18 до 23 років (при умові навчання за денною формою) -,грн.
ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ
Заява про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;
Довідка про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
Довідка встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів щодо забезпечення нацбезпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії в Донецькій та Луганській областях (за наявності).
КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ
Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем фактичного проживання;
Відділ соціального захисту територіальної громади за місцем фактичного проживання.
СТРОКИ ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ
Державна соціальна допомога призначається на місяців.
Одиноким особам, визнаним за результатами медико-соціальної експертизи непрацездатними, які не мають інших джерел до існування, державна соціальна допомога може бути призначена на строк визнання особи непрацездатною.
Одиноким особам, які досягли 65-річного віку і не мають інших джерел до існування, державна соціальна допомога може бути призначена довічно.
Рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім’ї.
У ЯКИХ ВИПАДКАХ БУДЕ ВІДМОВЛЕНО В ПРИЗНАЧЕННІ ДОПОМОГИ
у складі сім’ї є непрацюючі працездатні особи, які протягом періоду за який враховуються доходи сумарно протягом трьох місяців не мали повної зайнятості та ними не сплачено в мінімальному розмірі єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги здійснили купівлю на суму,що перевищує 50 тис. грн;
у власності сім’ї є більше, ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване в районі проведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованій російською федерацією території України.
Багатодітній сім’ї, яка виховує трьох і більше дітей віком до 18 років (до 23 років при умові навчання за денною формою), допомогу може бути призначено за умови, що загальна площа такого житла не перевищує 13,65 кв. м на одного члена сім’ї та додатково 35,22 кв. м на сім’ю.
ВАЖЛИВО
Якщо на дату звернення за призначенням державної соціальної допомоги у складі сім’ї є особа, яка втратила працездатність, в тому числі особа, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, державна соціальна допомога призначається незалежно від сплати/несплати нею (за неї) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи.
Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з обов’язковим посиланням на джерело інформації Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області .
Дякуємо за тактовність та довіру