З 1 квітня рецептурні препарати відпускатимуться за електронним та паперовим рецептом. Розповідаємо, що передбачає впровадження електронного рецепту на рецептурні ліки.
З 1 квітня рецептурні препарати відпускатимуться за електронним та паперовим рецептом.
Розповідаємо, що передбачає впровадження електронного рецепту на рецептурні ліки.
Перелік рецептурних ліків не розширюється. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати і за електронним рецептом. А ті ліки, які відпускались без рецептів – надалі будуть відпускатись без рецептів.
На час перехідного періоду, який діятиме на час воєнного стану, пацієнт зможе самостійно обрати, який рецепт отримувати – електронний чи паперовий.
Відпуск рецептурних лікарських засобів за електронним рецептом не означає включення до програми "Доступні ліки". Тобто вартість ліків пацієнт оплачує самостійно.
На пільгові препарати, які відпускаються за кошти місцевих бюджетів або інших програм, а також ліки екстемпорального виготовлення – тобто ті, що виробляються безпосередньо в аптеці за рецептом лікаря, як і раніше продовжить діяти паперовий рецепт
Призначати рецептурні ліки зможе лікуючий лікар як державного, так і приватного закладу або ж лікар-ФОП. При цьому наявність декларації у пацієнта або договору у закладу з НСЗУ – не обов'язкова.
Пацієнти, які не мають мобільного телефону або бажають отримати продубльований на папері рецепт, можуть попросити лікаря надрукувати його у вигляді інформаційної довідки. Підпис та печатка на довідці НЕ потрібні.
Також лікар випише паперовий рецепт при відсутності електроенергії чи інтернету.
Електронний рецепт приходитиме на мобільний телефон пацієнта у вигляді СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.
Ліки за електронним рецептом можна буде придбати у будь-якій аптеці, адже до 1 квітня всі аптеки зобов’язані підключитися до електронної системи охорони здоров’я. Для погашення е-рецепту достатньо повідомити фармацевту номер рецепта та код його погашення.
З е-рецептом пацієнт отриму цілий ряд переваг. Зокрема, можливість отримання повторного е-рецепту дистанційно. Якщо пацієнт має гостре чи хронічне захворювання або потребує продовження лікування – електронний рецепт можна отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря. Для цього в Електронній системі охорони здоров’я має бути зафіксований діагноз та призначення від лікуючого лікаря. Так призначення ліків завжди будуть доступні у вашому смартфоні.
Також функціонал е-рецепта дозволяє погасити рецепт на меншу кількість лікарського засобу, ніж зазначену в рецепті. Лікар у рецепті вказує діючу речовину препарату, дозування та тривалість лікування. Натомість пацієнт може самостійно прийняти рішення щодо бренду лікарського засобу та частково погасити рецепт відповідно до свого бюджету.
Здебільшого всі гормоновмісні лікарські засоби мають серйозний влив на гормональне здоровʼя та самопочуття жінки.Саме тому їх застосування має контролюватися медичним спеціалістом. Тому вони є рецептурними у багатьох країнах світу. Ця норма не є новою. До того ж існують ситуації, коли здоровʼя жінки вимагає комплексної діагностики та лікування, а тому не має обмежуватися виключно застосуванням контрацептиву.
Є деякі обмеження на відпуск спиртових розчинів. Проте в аптеках завжди можна знайти упаковки, які не підлягають відпуску за рецептом. А фармацевт підкаже, які засоби можна вільно купити без рецепту.