Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту - пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно - 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Одразу після окупації України нацисти розгорнули мережу гетто на території України, а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших були розстріли у Бабиному Яру в Києві.
Голокост перекладається як «всеспалення». Це поняття позначає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами у 1933-1945 років.
Цього дня світ не лише згадує жертв Голокосту, а й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.
Трагічні сторінки історії слід пам’ятати не тільки, щоб шанувати пам’ять про загиблих, а й для того, щоб зробити висновки з минулого та не допустити будь-яких проявів ворожнечі на расовому чи національному ґрунті.
Ми маємо зробити все, щоб найвищі суспільні цінності шанувалися, а мир і злагода на основі взаєморозуміння завжди панували на нашій українській землі.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...