Зимовий період 2022-2023 років очікується найскладнішим за часи незалежності України. Через це вінничан закликають подбати про заходи з енергоощадження у власних оселях.
Дотримання наступних правил допоможе зменшити теплові витрати у власній оселі.
Зменшення температури опалення
Якщо є можливість регулювати опалення, слід підтримувати температуру в помешканні не більше 18 градусів за Цельсієм. Слід зменшувати температуру у тих кімнатах, які ніхто не використовує. Також варто зменшувати температуру в помешканні, коли вдома нікого немає.
Підготовка вікон
Варто відрегулювати фурнітуру вікон, щоб вони щільно закривались для того, аби не було протягів. Потрібно встановити нові гумові ущільнювачі, якщо вони пошкоджені та втратили свою еластичність або взагалі відсутні. Також рекомендується встановити прозору тепловідбивну плівку на внутрішню частину віконних рам.
Утеплення дверей
Слід утеплити ущільнювачем вхідні двері по периметру стулок. Також слід взяти за звичку тримати зачиненими додаткові двері на вході до під’їзду, але краще за все встановити доводчик дверей.
Зменшення тепловтрати
Батареї слід тримати відкритими. Вони не мають бути закриті меблями та шторами. Рекомендується наклеїти фольгований тепловідбивний екран на стіну з батареєю. Також слід тримати зачиненими всі вікна в оселі, у тому числі на балконі або лоджії.
Під’їзд та будинок
Якщо у будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, варто разом з сусідами звернутись до управителя, ОСББ або знайти фахівця, щоб встановити температуру в квартирах не більше 18 градусів за Цельсієм. Потрібно прослідкувати за збереженням тепла у під’їздах, підвалах та на горищах.