Вінницька районна рада
Вінницька область
gov.ua Місцеве самоврядування України
  Пошук

Чи можна рибалити на водоймах, які орендовані підприємствами, що займаються аквакультурою?

Дата: 19.09.2022 16:25
Кількість переглядів: 73

В оренду для цілей аквакультури і рибогосподарських потреб можуть надаватися:

??водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми (стаття 51 Водного кодексу України);

??рибогосподарські технологічні водойми (стаття 14 Закону України «Про аквакультуру»).

Об’єкти аквакультури – це всі види риб, у тому числі представники аборигенної іхтіофауни, що використовуються для розведення, утримання та вирощування в умовах аквакультури.

Відповідно до Закону України «Про аквакультуру» об’єкти аквакультури можуть перебувати в державній, комунальній чи приватній власності:

??об’єкти аквакультури, які розведені, утримуються та/або вирощуються підприємствами, установами та організаціями державної або комунальної власності, є об’єктами права державної або комунальної власності;

??об’єкти аквакультури, які розведені, утримуються та/або вирощуються суб’єктами аквакультури у межах наданих їм відповідно до закону у приватну власність, в користування рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), рибогосподарських технологічних водойм, акваторій (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, у межах належних їм технологічних пристроїв і споруд (рибницький басейн, плавучий рибницький садок тощо) або набуті іншим не забороненим законом шляхом, перебувають у їх приватній власності.

Отже, перед тим, як планувати рибалити на водному об’єкті, який знаходиться в оренді у підприємства, що займається аквакультурою, рибалці заздалегідь варто поцікавитися умовами оренди, адже риба, що там вирощується – приватна власність самого підприємства. Відповідно на такому водному об’єкті може бути обмежено любительське та спортивне рибальство.

Водночас суб’єкт аквакультури має право визначати місця у межах орендованих водойм або їх частин для надання рекреаційних послуг у сфері аквакультури для оздоровлення, відпочинку, екологічного виховання населення. Рекреаційні послуги у сфері аквакультури можуть надаватися суб’єктом аквакультури на платній або безоплатній основі (ст. 13 Закону України «Про аквакультуру»).

Інформаційну картку можна завантажити тут https://bit.ly/3qHc63I


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь