Як провести процедури діалізу в воєнних умовах.
Діаліз - вивід з організму токсинів і надлишків рідини за допомогою процедури очищення крові. Пацієнти із хронічними хворобами нирок мають проходити таку процедуру кілька разів на тиждень.
#МОЗ інформує, як і де можна отримувати діаліз під час воєнних дій.
Якщо людина виїхала із зони активних бойових дій в безпечне місце, то потрібно звернутися до найближчої лікарні, яка має договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України за напрямом гемодіалізу або перитонеального діалізу.
Знайти такі лікарні можна на дашборді НСЗУ https://bit.ly/3KvF2DI (вкладка «Укладені договори про медичне обслуговування населення») або уточнити у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Наприклад, у Львівській області послуги гемодіалізу за договором з НСЗУ надають 11 медичних закладів, в Івано-Франківській - 9, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській - по 8, Тернопільській - 6, Чернівецькій - 5, Волинській, Рівненській, Одеській - 4, Закарпатській - 2.
Якщо людина залишається вдома та змушена змінити лікарню через неможливість безпечного проведення процедури діалізу.
За посиланням https://bit.ly/3vSOYTY міститься інформація про лікарні, які надають послуги діалізу в Києві, а також у Київській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Сумській областях. У таблиці також є адреси та контактні дані лікарень, коментарі стосовно готовності закладу приймати нових пацієнтів.
За посиланням https://bit.ly/3pyseoi можна переглянути карту місць проведення гемодіалізу у відділеннях медичного закладу по всій Україні.
Працюємо! Вистоїмо! Переможемо!