Вінницька районна рада продовжила навчання в рамках V Всеукраїнської школи публічної політики та адміністрування
08 жовтня працівники виконавчого апарату районної ради продовжили навчання по стратегічному управлінню розвитку громад, організованому Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса в рамках V Всеукраїнської школи публічної політики та адміністрування.
Запрошені експерти продовжили ділитись своїми знаннями та досвідом в стратегічному управлінні розвитку громад.
Про демократичне врядування та інструменти електронної демократії в громадах учасникам заходу розповідала кандидат історичних наук, радниця з питань громадянської освіти Міжнародної фундації виборчих систем в Україні Юлія Пачос. Вона розкрила зміст демократичного врядування, його принципи, розповіла про стереотипи взаємодії «громадяни-місцева влада», про можливості та загрози такої взаємодії, а також детально зупинилась на інструментах електронної демократії, таких як місцеві петиції, громадський бюджет, відкрите місто та консультації з громадськістю.
Кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ імені Василя Стуса Ганна Середа цього разу розповідала про формування компетенцій голови ТГ, як фахівця з місцевого економічного розвитку. Експерт представила онлайн модуль «Управлінські компетентності голови ТГ», зупинившись на комплексі знань, навичок, особистих якостей, установок та поглядів, які втілені в поведінкових моделях керівника, використання яких забезпечує якісне виконання управлінських функцій для досягнення цілей діяльності. Потім разом з учасниками заходу детально розібрала управлінські ролі керівника: «Професіонал», «Лідер», «Комунікатор», «Стратег» та «Організатор».
Віктор Вікалюк, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування після завершення навчального дводенного курсу подякував запрошеним експертам за цікаві лекції та запевнив, що буде продовджено практику таких навчальних онлайн-навчань, адже ще є багато актуальних питань, які будуть корисними для формування успішних громад.