Практичний семінар зі стратегічного планування та інвестиційної діяльності відбувся для громад Вінницького району
17 червня представниці управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприянням інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради Марія Якименко та Олеся Панасюк провели навчання для профільних фахівців територіальних громад Вінницького району.
- Стратегія розвитку громади – не просто документ з цифрами, а визначення майбутнього, до якого прагне громада. А це - створення комфортних умов проживання для мешканців, створення умов для отримання якісних освітніх, медичних, адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг. Тому, така важлива річ, як ухвалення громадами планів розвитку – Стратегії 2030, повинна мати чітке та правильне практичне продовження – розробку реалізації прийнятих документів та інвестиційних паспортів громад - зазначив голова Вінницької районної ради Ігор Шутак, відкриваючи захід.
Як формувати плани реалізації Стратегій розвитку громад, як розробляти інвестиційні паспорти громад та залучати інвесторів, – про це передусім йшлося на практичному семінарі.
Начальниця відділу стратегічного планування та інвестиційної діяльності Марія Якименко надала учасникам семінару конкретну схему розробки плану реалізації Стратегії на перші три роки: визначення проєктів, які будуть втілюватися, обсягів їх фінансування та виконавців.
Марія Якименко також розповіла про механізми розробки інвестиційних паспортів територіальних громад та ознайомила з уже створеними документами – інвестпаспортами Тульчинської, Барської та Хмільницької громад.
Як залучити інвестора? Що для нього важливо? Як визначити інвестиційно привабливі ділянки? Такі питання цікавили представників громад, - каже Марія Якименко. - Учасники семінару також дізналися, як сформувати оперативну інформацію для надання потенційному інвестору.
Про ще одну сучасну можливість для залучення позабюджетних коштів для реалізації планів розвитку громад, а саме – про написання проєктів для участі в загальноукраїнських і міжнародних грантових програмах і конкурсах, розповіла начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Олеся Панасюк.
Проєктна діяльність для громад - сьогодні дуже важлива, - зазначила Олеся Панасюк. - Це можливість залучення суттєвих коштів для розвитку інфраструктури. Щорічно на такі цілі міжнародні донори виділяють для громад десятки мільярдів гривень. Громади Вінниччини також мають позитивний досвід із залучення коштів, в тому числі - в сфери туризму, малого бізнесу тощо.
За словами Олесі Панасюк, нині головним завданням є активізація новостворених громад, підвищення їх професійного рівня в напрямках роботи з іноземними донорами, організації міжнародних тендерів, порядку використання іноземної валюти.
Важливо розуміти, що залучення додаткових коштів - це тільки половина справи, значно відповідальнішим є їх правильне використання, згідно з чинним законодавством України та країни донора, - наголосила Олеся Панасюк.
Практичний семінар управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проєктної діяльності та сприянням інвестиціям виконавчого апарату обласної Ради для представників громад Вінницького району став третім навчальним заходом, попередні були проведені в Тульчинському та Могилів-Подільському районах. Семінари будуть проходити й в інших районах області.