Збережемо культуру в селах: голова районної ради оглянула місцеві заклади культури

14.07.20

Сільські заклади культури є тим осередком, де людина має можливість раціонально проводити свій вільний час, розвивати свої таланти, культурно відпочивати, отримувати естетичну насолоду.

Нині культура в наших селах, попри вклади з бюджету на покращення матеріальної бази, багато в чому, тримається на ентузіазмі працівників та любові до мистецтва. І всеж, кошти з районного та сільських бюджетів, по можливості, виділяються на розвиток сільської культури. Така ж ситуація склалась і з Переорським сільським клубом.

Завдяки небайдужості Мізяківсько-Хутірського сільського голови Василя Короля на ремонт сільського клубу вже витрачено спонсорських коштів на суму 400,0 тис. грн., але цього не вистачає.

Тому, нещодавно на одному із засідань постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку та бюджету розглядалось питання щодо виділення коштів в сумі 120,0 тис.грн. на завершення ремонту Переорського сільського клубу. По даному питанню до районної ради звернулись депутати Мізяківсько-Хутірської сільської ради, завідуюча Переорським сільським клубом Юлія Верба та Мізяківсько-Хутірської сільської ради. За результатами розгляду комісією було вирішено даний запит направити до фінансового управління для включення в реєстр першочергових заходів.

Присутня на засіданні постійної комісії голова районної ради Тетяна Закревська вирішила виїхати на місце, поспілкуватись з очільником громади Василем Королем та на власні очі побачити стан ремонту в Переорському сільському клубі.

Якщо ж говорити про сільські клуби, то поряд, на території Лаврівської сільської ради, теж є таке проблемне питання - аварійний стан даху Лаврівського Будинку культури.  

Тож, днями голова районної ради Тетяна Закревська разом із заступником Олексієм Плакидою та депутатом районної ради Михайлом Демченко здійснили робочий візит до Лаврівської та Мізяківсько-Хутірської сільських рад.

Розпочали візит з відвідування Лаврівського Будинку культури. Виконуюча обов’язки сільського голови Галина Мельник разом з депутатом районної ради Марією Гудзь, яка постійно опікується проблемами своєї громади, очікували на районне керівництво. Галина Мельник зазначила, що у зв’язку з аварійним станом даху Будинок культури не функціонує, немає можливості провести святкові заходи. Аварійність виникла в 2017 році після вибухів на складі боєприпасів в Калинівці. Тому, існує потреба спочатку в капітальному ремонті даху, а після цього вже приступати до ремонту всього Будинку культури. Отже, роботи  багато - потрібні кошти, яких на сьогодні немає. Депутат районної ради Марія Гудзь повідомила, що з районного бюджету було виділено 20,0 тис. грн., на які здійснили закупівлю шиферу, але це «крапля в морі». Потрібно вишукувати кошти для проведення ремонту. 

Отже, оглянувши Лаврівський Будинок культури та поспілкувавшись про можливі шляхи вирішення питання, вирушили далі - до Переорського сільського клубу.

Там на місці вже очікував очільник громади Василь Король. Він ознайомив районну делегацію з ситуацією. Показав, що на даний момент вже виконано і що ще потрібно. А зроблено вже чимало: повністю перекрито дах, виконана частина внутрішніх робіт, але попереду ще дуже багато. І найперше, потрібні кошти на закупівлю необхідних матеріалів. Тому і звернулись до району з проханням допомогти і виділити з районного бюджету кошти в сумі 120,0 тис. грн. на закупівлю матеріалів. Голова районної ради Тетяна Закревська зазначила, що приємно бачити небайдужість керівника громади до соціальних закладів, адже саме сільський клуб - це осередок культури, те, з чогопочаток джерело творчості, яке згодом впадає у велику ріку української культури. Отже, питання щодо виділення зазначених коштів буде розглянуто найближчим часом.

Користуючись нагодою, районна делегація завітала в Переорську загальноосвітню школу, де як і в усіх освітніх закладах району, проводяться ремонтні роботи з метою підготовки закладів до нового навчального року.   

На жаль, як і скрізь, проблемних питань в кожній громаді вистачає, тому перед районною та місцевою владами завдань багато... Тож працюймо на благо та розвиток рідного краю.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація