Заступник голови районної ради Олексій Плакида прийняв участь в колегії Вінницької ОДА

06.11.19
Про соціально-економічний розвиток області йшлося сьогодні, 5 листопада, на засіданні колегії облдержадміністрації. Участь у заході взяв заступник голови обласної Ради Ігор Хміль та голови постійних комісій Геннадій Мазур, Людмила Станіславенко, Андрій Вигонюк, а також депутати обласної Ради Дмитро Чаленко, Павло Каленич, Сергій Лановик, Олександр Крученюк, Олександр Крижанівський, Ірина Колесник, Микола Копачевський, Володимир Крисько, заступник голови Вінницької районної ради Олексій Плакида, голови районних рад та державних адміністрацій області.
 
На початку засідання голова облдержадміністрації Владислав Скальський окреслив кілька пріоритетів у своїй роботі, серед яких: дороги, безпека області, охорона здоров’я, кадрова політика. Також він показав присутнім примірник Програми діяльності Кабінету Міністрів України на наступні п’ять років і сказав, що Вінниччина повинна синхронізовано цій Програмі працювати над розвитком регіону.
 
– Зосереджую вашу увагу на додаток до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, – сказав Владислав Скальський. – У цьому додатку надані стандарти доступності публічних сервісів та послуг. Це те, яким чином держава бачить свою функцію та свою доступність для громадян України. Ця діяльність повинна бути актуалізованою задля того, аби зафіксоване і затверджене Верховною Радою України, мало пряме відображення на території нашої області.
 
Директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко поінформував про підсумки соціально-економічного розвитку Вінницької області за дев’ять місяців 2019 року.
 
– Основні показники, які характеризують стан економіки, підтверджують те, що область впевнено утримує провідні позиції у процесі свого розвитку, – сказав Володимир Мережко. – Спостерігається позитивна тенденція з низки базових показників. Традиційно Вінниччина займає лідируючі позиції у сфері аграрного бізнесу – рівень обсягів сільськогосподарського виробництва за 9 місяців поточного року становить 107,1%. Ще одним із найвагоміших чинників, які визначають рівень соціально-економічного розвитку Вінниччини – є підвищення рівня оплати праці, де конкуренція на ринку праці в умовах високої мобільності робочої сили та інвестиційної активності обумовлена підвищенням зацікавленості до області з боку інвесторів, як до регіону, де можна започатковувати та розвивати бізнес-проєкти.
 
За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів України за перше півріччя 2019 року, який здійснює Міністерство розвитку громад та територій України, область зайняла 1 місце за напрямом «Економічна ефективність» перемістившись на 7 рейтингових позицій, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, (включає 7 показників, які характеризують стан розвитку реального сектору економіки – промисловість, сільське господарство, будівництво – та рівень цін на споживчому ринку; 1 півріччя 2018 року - 8 місце).
 
За результатами січня-вересня цього року Вінниччина займає 1 місце серед регіонів України у розвитку промислового сектору області – індекс промислового виробництва, який становив 119% (за 9 міс. 2018 року – 97,4%).
 
– Наше завдання – це підтримка розвитку бізнесу та виробничої політики, направленої на створення нових інноваційних виробництв, підвищення конкурентоспроможності продукції підприємств, що забезпечить збільшення сегменту виробництв із високою доданою вартістю та створення нових робочих місць, – зазначив директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації. – Також, область займає передові позиції в будівельній діяльності. В промисловому секторі економіки протягом січня-жовтня 2019 року реалізовано 19 інвестиційних проєктів на загальну суму 1,46 млрд грн, створено 329 нових робочих місць. За вісім місяців цього року обсяги експорту товарів становлять 972,3 млн дол. США, що на 13,8% більше, ніж за відповідний період 2018 року.
 
На фінансування екологічних заходів цього року надійшло 145 запитів на загальну суму майже 300,0 млн грн. Обласною Конкурсною комісією прийнято рішення про реалізацію 42 природоохоронних заходів на загальну суму 61 млн грн, серед яких: 12 заходів у сфері поводження з ТПВ (13,8 млн грн); 9 заходів щодо об’єктів водовідведення (18,9 млн грн); 6 заходів з відновлення та збереження природно-заповідного фонду (3,0 млн грн); 5 заходів із проведення робіт щодо поліпшення технічного стану водойм (1 1,8 млн грн); захід щодо охорони тваринного світу (0,3 млн грн); захід з охорони атмосферного повітря (10,0 млн грн); 8 інших заходів (3,2 млн грн).
 
Окремо під час засідання обговорили одні із найважливіших проєктів області, які реалізовано в Україні вперше. Зокрема, почала працювати перша в Україні сортувальна лінія потужністю 6 тис. т/рік, вартість якої 2263,0 тис. грн. Придбали земснаряд для розчищування водних об’єктів, завдяки якому розчищено русло річки Південний Буг довжиною 800 м.
 
Про підсумки роботи агропромислового комплексу Вінниччини за 9 місяців 2019 року прозвітував директор профільного Департаменту облдержадміністрації Микола Ткачук. В ході обговорення було зазначено, що індекс виробництва продукції рослинництва складає 101,1%, с/г підприємства – 106,1%, господарства населення – 94,7%. Посіви озимих зернових посіяно – 298,9 тис. га (85,7 % до прогнозу).
 
Станом на 01.10.19 року на Вінниччині втілено 25 інвестиційних проєктів та створено 227 робочих місць. Зокрема, у галузі тваринництва реалізовано п’ять проєктів; у харчовій та переробній галузі – 8; інфраструктура зберігання – 10 проєктів; рослинництво – 1 проєкт.
 
Голова ОДА Владислав Скальський особливу увагу голів райдержадміністрацій та очільників об’єднаних територіальних громад області звернув на використання бюджетних коштів. Адже укладаючи прямі договори в «обхід» системи публічних закупівель, розпорядники коштів не забезпечують ефективне витрачання грошей платників податків.
 
 
За матеріалами сайту
Вінницької обласної Ради
 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація