Зарванці – рідна серцю сторона

12.12.19

Саме так, із теплотою у серці, відгукується про село у якому народилася, живе, працює та здійснює депутатську діяльність – Людмила Іванівна МАРЦЕНЮК.

«Тут я народилась, тут жили, працювали мої діди та прадіди, тут моє коріння. Одружилась також із місцевим мешканцем, працюю від початку свого трудового шляху у Зарванецькій школі І-ІІ ст. вчителем початкових класів. У певний період часу наша родина стала перед вибором можливого переїзду до іншого місця, проте це рішення ми так і не змогли ухвалити і залишились жити у рідних Зарванцях, чому я дуже радію.

Дуже люблю своє село, свою громаду, тому намагаюсь усіма доступними мені способами покращити життя людей та сприяти вирішенню нагальних проблем.

Найбільшою проблемою, що турбує зарванчан вже багато років, є відсутність нової школи, будівництво якої ніяк не може розпочатись. Село наше велике, приміське, дітей багато, а розмістити їх ніде. Той навчальний заклад, який функціонує, не може вмістити наших юних мешканців, через це багато дітей їздять на навчання до міста Вінниці. Звісно, це було і є пріоритетним завданням у моїй депутатській діяльності, хоча у його позитивне вирішення мало хто вірив.

В певний період часу моїм головним завданням було домогтися виділення коштів із районного бюджету аби у співфінансуванні із сільським бюджетом сплатити виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво нової школи. Це було не просто, адже необхідна сума була чималою - 375 тисяч гривень, проте мої зусилля не були марними, кошти врешті були виділені, і проектна документація була виготовлена. Це був лише перший малесенький крок. Потім навіть було закладено перший камінь та презентовано проект нового будівництва, проте поки що на цьому все. Сподіваюсь, найближчим часом це питання знову стане актуальним та керівництво нашої Якушинецької ОТГ повернеться до його розгляду та вирішення.

До мене, як до депутата, звернулись мешканці Зеленого гаю (таку назву має район, розташований біля лісу у Зарванцях) із проханням розглянути можливість виділення коштів для співфінансування встановлення дитячого ігрового майданчика. Отримавши підтримку районної влади та депутатського корпусу, це питання вдалось вирішити позитивно, було виділено 50 тисяч гривень та встановлено майданчик, до речі, поблизу водойми, яку очистили та прибрали навколо неї територію самі мешканці. Нині маємо гарну зону відпочинку.

Звісно, отримуючи звернення від мешканців громади, які перебувають у скрутних життєвих обставинах або потребують коштів на лікування, виділяю матеріальну допомогу із депутатського фонду.

Ще до створення Якушинецької ОТГ у співпраці із місцевим депутатом Ліною Бровченко (після її звернення) нам вдалось організувати виїзд команди лікарів для проходження учнями Якушинецької школи-ліцею профілактичного медичного огляду перед початком нового навчального року.

Поки будівництво нової школи ще не розпочалось, тож потрібно дбати про потреби існуючої. За моїм клопотанням із районного бюджету були виділені кошти на заміну вікон (17 шт та 2 дверей) у кабінетах, де навчаються старшокласники (5-9 класи). Також було придбано нові, сучасні телевізори (11 шт) у кожен навчальний кабінет, аби покращити та осучаснити процес навчання. За мого сприяння Зарванецька школа отримала комп’ютер, ноутбук, принтер, тощо.

Позаяк Зарванці входять до складу успішно функціонуючої Якушинецької ОТГ наш навчальний заклад декілька років тому перейшов під опіку Якушинецького відділу освіти. Тож забезпеченням кабінетів для старту освітньої програми Нової української школи вже займалось керівництво ОТГ. Хочу наголосити, що кабінети було обладнано усіма необхідним меблями, технікою, навчальною базою.

Зауважу, що до створення Якушинецької ОТГ наша Зарванецька школа не була обділена увагою та коштами від районної влади, а тепер, після створення ОТГ, вже від місцевих керівників також відчуваємо допомогу та підтримку у вирішенні нагальних проблемних питань.

Позаяк у Вінницькій районній раді я входжу до складу постійної комісії з питань освіти, культури, духовного відродження, сім’ї, молоді, соціального захисту населення та охорони здоров’я, члени якої опікується серед інших і питаннями медицини, я отримую звернення від медичних працівників і намагаюсь сприяти вирішенню проблем порушених у них.

Так вдалось вирішити питання придбання електронно-оптичного пристрою для потреб хірургічного відділення Вінницької ЦРКЛ. Який дозволить хірургам виконувати операції без великих розрізів сучасним способом. Також нещодавно закупили де-кілька автоклавів для стерилізації інструментів та оновили інструменти для лор-кабінету.

Також за мого сприяння для потреб дитячого відділення Вінницької ЦРКЛ нещодавно придбали ролети на вікна, дитячі ліжечка, телевізор, тощо.

Підсумовуючи, хочу ще раз наголосити що дуже люблю свої рідні Зарванці та намагаюсь, в міру своїх можливостей їм допомагати, хочу аби після моєї депутатської каденції можна було сказати, що я займалась цим недарма».

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація