Загальноосвітній заклад у Великих Крушлинцях відзначив 150-річний ювілей

04.12.18

Цими вихідними Великокрушлинецька загальноосвітня школа І-ІІ ст.–ДНЗ відзначала свій 150-річний ювілей.

За 150 років коридорами навчального закладу пройшли тисячі учнів, у чиї душі вчителі засівали зерна знань, повертали у світ добра, краси, милосердя. У цих стінах виросли інженери і водії, поети і музиканти, механізатори і хлібороби, лікарі і вчителі, військові і вчені, які живуть в різних куточках світу, але вони з любов'ю згадують таку рідну, таку близьку і дорогу школу. Тому, найбажаніші гості - випускники школи - прийшли привітати з ювілеєм ріднуальма-матер. Вперше стіни школи прийняли школярів в 1858 році.

Крім колишніх випускників та жителів села на святі були присутні почесні гості - голова районної ради Сергій Сітарський, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк, Великокрушлинецький сільський голова Василь Бондаренко, місцеві підприємці.

Керівники району тепло привітали педагогічний колектив зі святом та вручили директору школи Світлані Громовій сертифікат на ноутбук.

Директор школи Світлана Громова також  звернулась до педагогічного колективу школи та вчителів ветеранів зі словами вдячності за багаторічну співпрацю, взаєморозуміння й творчий підхід до почесної роботи педагога. Цікаві історичні факти за 150 років існування школи були підготовлені та продемонстровані на екрані у форматі презентації. За час існування школи з її стін вийшло багато відомих та знаних людей: Онопенко Петро Васильович – кандидат юридичних наук, полковник служби безпеки України, заступник голови Державної митної служби України; Онопенко Василь Васильович – голова Верховного суду України (2006-2011 р.); Солодова Любов Петрівна – заслужена артистка України, актриса Київського національного академічного театру російської драми ім. Л.Українки; Галунко Валентина Василівна – доцент, кандидат сільськогосподарських наук, викладач кафедри зоології Донецького національного університету та багато інших. 

Нині в школі навчається 53 учні, працює 14 висококваліфікованих педагогічних працівників, які є місцевими жителями і були випускниками Великокрушлинецької школи.

Запрошені гості мали змогу насолодитися концертною програмою, яку підготували учні та педагогічний колектив.

Для довідки:

В  1790 р. в с. Великі Крушлинці було споруджено храм в ім’я святого  Іоанна Предтечі. У 1868 р. при храмові було відкрито церковно – приходську школу, навчання в якій  було типовим для шкіл такого типу. У період Великої Вітчизняної війни, коли село було окуповане німцями, навчання в школі не припинялось. Проте кожного дня до школи приходив місцевий батюшка , діти ставали на коліна, били поклони і читали молитву. Далі заняття проводились за планом.  В школі на той час працювало п’ять  учителів і директор. До війни в школі не вивчалась іноземна мова, а лише російська, а під час окупації  німці вимагали щоб діти вивчали німецьку мову. І тоді до школи прислали  вчителя німецької мови.

У післявоєнний час 1948 - 1949р.р. в старих попівських будинках навчались близько 190 учнів. Наповненість класів була до 40 учнів.

У 1994 році школа перейшла на дев’ятирічну форму навчання

У 2016 році школа  набула статусу  КЗ «Великокрушлинецький навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад».

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація