З сільськими, селищними головами, головами ОТГ та секретарями рад обговорили нагальні питання

04.12.18

03 грудня поточного року головами районної ради Сергієм Сітарським та районної державної адміністрації Михайлом Демченком проведено семінар-нараду з сільськими, селищними головами, головами ОТГ Вінницького району та секретарями сільських, селищних рад. В семінарі прийняли участь заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, начальник фінансового управління районної державної адміністрації Лариса Микитюк, начальник управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації Надія Ходацька, головний лікар КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вінницької районної ради Вадим Пасічник, представники Вінницького районного військового комісаріату, Адвокатського об’єднання «Дестра», працівники виконавчого апарату районної ради та апарату районної державної адміністрації.

Проводився семінар відповідно до затвердженого плану. Першим до виступу був запрошений представник Вінницького районного військового комісаріату Сергій Курілов, який довів до відома сільських, селищних голів про першочергові завдання у зв’язку із введенням воєнного стану, а також про призов громадян на строкову військову службу у жовтні-грудні 2018 року у військовий час.         

Далі перед присутніми виступила партнер Адвокатського об’єднання «Дестра» Ірина Брилянт. Вона довела до відома про зміни в законодавстві щодо представлення в судах інтересів органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, які вступають в дію з 01 січня 2020 року. Оскільки попереду є ще рік, то рекомендувала вже вивчати питання щодо укладання відповідних договорів та передбачати в своїх бюджетах кошти. 

Потім начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Микитюк доповіла про стан виконання місцевих бюджетів за 2018 рік та поінформувала про особливості формування місцевих бюджетів на 2019 рік. Нагадала про основні показники місцевих бюджетів, субвенції на утримання дошкільних закладів та закладів культури та інші субвенції. 

Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Надія Ходацька проінформувала про зміни в законодавстві щодо оформлення житлових субсидій, а саме про деякі спрощення умов для отримання субсидій населенням.   

Далі перейшли до найбільш обговорюваного питання - це проведення реформування медичної галузі в первинній ланці, по якому доповідав головний лікар КНП «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Вінницької районної ради Вадим Пасічник. Найголовнішим на сьогодні є питання збереження ФАПів на території Вінницького району та можливі шляхи фінансування. Тому, Вадім Пасічник розповів про механізми подальшого фінансування та подальшої співпраці з сільськими, селищними головами та ОТГ для збереження якомога повної мережі медичних закладів. Згідно умов реформування фінансування фельдшерських пунктів та додаткових медичних та технічних працівників здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Тому, всіх сільських, селищних голів і цікавило питання, як працевлаштовувати медичний та технічний персонал та згідно яких розрахунків передбачати кошти на їх утримання.

Про порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидію домашньому насильству і насильству за ознакою статі інформувала присутніх головний спеціаліст з питань сім’ї та молоді управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Войтюк, приємно відзначивши, що за показниками в пітримці дітей та розвитку гендерної політики, Вінницький район посідає друге місце в області. Вона також довела до відома і про Всесвітню акцію «16 днів проти насилля», яка проводиться з 25 листопада по 10 грудня. Провдення такої акції має на меті привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків; активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства; проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства. 

На завершення виступив голова Громадської організації «Центр регіонального розвитку» Юрій Царук, розповівши про можливості участі у 16-му обласному конкурсі та залучення коштів природо-охоронного фонду на проекти в територіальні громади. Гарним поштовхом для участі може стати районний конкурс «Збережемо рідний край», під час якого учні старших класів загальноосвітніх закладів району підготували проект на екологічні теми, які є вже практично готовими для подання на участь в обласному конкурсі. Тому, закликав сільських, селищних голів активно долучатись до написання проектів, залучати молоде покоління, а «Центр регіональнього розвитку» надасть всю можливу допомогу та, за необхідності. проведе навчання з написання проектів.  

     

 

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація