З Днем партизанської слави привітали живу легенду району

23.09.20

Щороку 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з нацистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави голова районної ради Тетяна Закревська, її заступник Олексій Плакида, голова райдержадміністрації Євгеній Луценко та голова районної ветеранської організації Петро Василинич привітали єдиного в Вінницькому районі  безпосереднього члена підпільної групи, активного учасника партизанського руху на Вінниччині, кавалера бойових орденів «Червоної зірки» та «За мужність», медалі «За бойові заслуги», полковника у відставці Анатолія Петровича Медведєва, який проживає в селі Майдан. До вітань долучились ще представники громадських ветеранських організацій Вінницького району Олександр Ковальчук, Юрій Горбунов та Костянтин Стеблюк.

Численні вітання лунали на честь живої легенди району. Гості бажали міцного здоров'я, добробуту і мирного неба, дякували за мужність, проявлену в роки війни, трудові здобутки у повоєнний час та активну громадянську позицію.

Окрім щирих слів вітання та вдячності за подвиг Анатолію Петровичу вручили Почесну грамоту облдержадміністрації та обласної ради за патріотичне виховання молоді, особистий внесок у розвиток ветеранського руху на Вінниччині, активну життєву позицію та грошові премії.

Керівники  району спілкувалися з партизаном та із захопленням слухали розповіді про його підпільну діяльність. Розповідаючи про своє життя ветеран зазначив, що пам’ятає кожну мить тих страшних подій та повідомив, що хотів би поділитись своїми спогадами з нинішнім та майбутніми поколіннями, адже є багато чого розповісти про ті часи. Тому звернувся до керівників з проханням організувати зустріч із журналістами, яким би міг розказати багато цікавого та корисного про події 1941-1944 років і не тільки.   

Народився ветеран в далекому 1928 роців м. Вінниці, де і проживав. Практично з перших днів окупації Вінниці долучився до підпільної партизанської групи під керівництвом Павла Мельника, з якими пройшов майже всю війну, аж до квітня 1944 року. Юнака відправили на навчання. Спочатку навчався в торговому, потім у військовому училищі, а продовжив у Військовій академії бронетанкових військ імені Малиновського.  Військовій службі присвятив все своє життя, довгий час служив полковник Анатолій Медвєдев в частині РВСП (ракетних військ стратегічного призначення), яка дислокувалася в Якушинцях, на посаді головного інженера, а згодом, її командира. Після виходу на пенсію переїхав в с. Майдан, де і проживає по сьогодні та весь свій час присвячує господарству. Довге та насичене різноманітними подіями життя у нашого героя. Разом із нині покійною дружиною виховали сина та доньку, ще має двох онуків, якими пишається та з блиском в очах розповідає про їх здобутки.

Учасники партизанського руху – беззаперечні герої та гордість країни, які пройшли крізь найскладніші випробування у період Другої світової війни та відстояли право людей на свободу. Їх спогади та настанови – на вагу золота для покоління сучасності та нащадків.

Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, у боротьбі з окупантом, своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою та безмежною любов’ю до Батьківщини відстояли рідну землю, право на волю, жертвуючи своїм життям заради нашого світлого майбутнього.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація