«Я є щирим прихильником втілення реформи децентралізації»

03.12.19

Сьогодні, у рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради 7 скликання, про роботу в раді спілкуватимемося з обранцем сіл Ксаверівка та Лисогора Олександром МЕЛЬНИКОМ. Депутат входить до складу постійної комісії Вінницької райради з питань соціально-економічного розвитку та бюджету, де є заступником голови.

- Наразі Ви депутат, який представляє громади, які увійшли до складу ОТГ. Як це вплинуло на виконання обов’язків?

- На мою думку, основна відмінність депутата, який представляє громади, що ввійшли до ОТГ від тих, хто представляє ще не об’єднані громади полягає у значному обмеженні повноважень. Тобто, наразі, я не можу лобіювати інтереси громад свого виборчого округу в частині забезпечення їх коштами на виконання програм соціально-економічного розвитку. Адже бюджети ОТГ мають вищий рівень, ніж районний, їх податки не зараховуються до загальної скарбниці, тож і виділяти кошти на їх потреби ми не можемо.

Але цю ситуацію я прогнозував. Я є щирим прихильником втілення реформи децентралізації, яку розпочав Володимир Гройсман. Вона дала серйозний поштовх до розвитку громад, і ми бачимо позитивні приклади створених ОТГ по всій території України.

Тож на виборах у 2015 році я передбачав, що на території мого виборчого округу буде створена ОТГ. З огляду на це навіть моя виборча програма була побудована із врахуванням цього процесу.

Балотуючись у 2015 році та прогнозуючи створення ОТГ, моя передвиборча програма була короткою і лаконічною. Я пообіцяв людям сприяти облаштуванню вуличного освітлення, придбанню шкільного автобуса для довезення учнів до опорної  школи-ліцею у Якушинцях, ліквідації пічного опалення та будівництву сучасного опалювального пункту  у Лисогірській СЗШ І ст., встановленню дитячих майданчиків. До початку об’єднання усі ці питання були вирішені, окрім встановлення майданчику в селі Лисогора. Наразі він встановлений вже за сприяння депутатів ОТГ від Лисогори.

Ще однією справою, якою переймаюсь протягом багатьох років, та вважаю це ділом свого життя, є будівництво храму святих рівноапостольних Кирила та Мефодія, що у Лисогорі. Почав цю справу ще мій батько, а я її продовжую. Споруджується він протягом багатьох років з «нуля» та потребує значних капіталовкладень. Наразі вже зведено стіни та встановлено куполи, сподіваюсь, з Божою поміччю та благословенням,  потроху рухатимемось далі.

Вже після об’єднання беру активну участь у вирішенні питань об’єднаної громади, зокрема за клопотанням депутата Якушинецької сільської ради Ліни Бровченко. Вона звернулась до мене з проханням від мешканців масиву по вул.Садова про продовження маршруту Якушинці-ВінницяАС. За сприяння департаменту ЖКГ Вінницької ОДА вдалось змінити  схему та графік маршруту для зручності мешканців. Жителі масиву «Рибгосп»  звертались з приводу перезавантаженості автобусів в ранковий час, разом з депутатом сільради Наталією Бадьонною провели обстеження маршруту та домовились із перевізником про додатковий транспорт в години пік.

Продовжуємо працювати над вирішенням чи не найскладнішої проблеми – це якість електропостачання. Зношеність ліній електропередач, відсутність резервних потужностей призводять до частих відключень енергопостачання мешканців усіх без виключення населених пунктів ОТГ. Зібравши підписи мешканців громад, разом з активістами та депутатами сільради, звернулись до ПАТ «Вінницяобленерго» з клопотанням про включення до запланованих робіт з модернізації та ремонту об’єктів енергоінфраструктури на території ОТГ, зокрема розподільчої станції №2, що розташована на території підприємства «Енерготехнологія» в Якушинцях, саме її незадовільний стан призводить до систематичних відключень на лініях Майдан-Слобода, Лисогора-Ксаверівка, Якушинці-Садова і тд. До того ж необхідно провести заміну кількох КТП в Якушинцях та Зарванцях, що перебувають в аварійному стані, завершити заміну повітряних ліній типу СІП в Ксаверівці по вул. Хмельницьке шосе.  Наразі кошти на вирішення вказаних проблем включено до плану інвестиційних програм ПАТ «Вінницяобленерго» на 2020 рік та направлені до НКРЕ України на затвердження, найбільший обсяг інвестицій передбачено на реконструкцію саме РП№2. 

За моїм зверненням ДП «Місцеві дороги» виділили кошти на співфінансування капітального ремонту з облаштування асфальтного покриття по вулиці Грушевського в селі Лисогора. 

Взагалі намагаюсь бути у вирі життя громади, живу поміж людей, тому завжди відчуваю їх потреби.

- Розкажіть про діяльність Громадської організації «Віче Громади», задля чого вона була створена?

- Ініціював її створення Анатолій Бельдій - депутат Якушинецької сільської ради. До організації увійшли люди з активною життєвою позицією, яким не байдужі події, що відбуваються в громаді та із власними поглядами на подальший розвиток ОТГ. Діяльність ГО «Віче Громади»  спрямована на побудову успішної, заможної громади в рамках децентралізації, розвиток громадянського суспільства в окремо взятій громаді. Сьогодні держава віддала всі повноваження на місцевий рівень, провела бюджетну децентралізацію, за рахунок якої бюджет Якушинецької ОТГ складає понад 90 млн.гривень. Далі необхідно побудувати таку модель управління в громаді, яка б відповідала принципам ефективності, економності та прозорості, а саме ці принципи, на думку учасників громадського проекту, якраз і відсутні у нинішньої Якушинецької влади. До прикладу, на інформаційному порталі системи «Прозоро» органи виконавчої влади Якушинецької  ОТГ розмістили інформацію про закупівлі товарів та послуг за 2018 рік на суму понад  90 млн.грн. Укладення договорів більш ніж за половиною угод відбувалось без застосування конкурентних процедур, натомість відділ освіти Вінницької РДА протягом того ж року мав аналогічний об’єм закупівель, але застосовував  торги від суми вищої за 50 тис.грн. Таким чином конкуренція під час закупівель товарів і послуг заощадила районному бюджету близько 10 млн.грн. А це додаткові вкладення у розвиток соціальної інфраструктури громад району. Саме тому «Віче Громади» здійснюватиме громадський контроль за діяльністю місцевої влади на предмет дотримання принципів ефективності та прозорості у використані ресурсів громади та відповідності дій влади чинному законодавству та інтересам громади.

 

За матеріалами  Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
в рамках висвітлення діяльності депутатів  Вінницької районної ради 7 скликання.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація