1 Травня - свято праці, весни, цвітіння і процвітання!

01.05.20

В Україні і багатьох країнах світу відзначають Першотравень, або День праці.

Наразі, день 1 Травня, так чи інакше, святкують у понад 80 країнах, щоправда назви цього свята різні: День праці, День весни, Травневий день, Свято весни і праці, Свято встановлення 8-годинного робочого дня і, навіть, День конвалій. Ще 55 країн світу святкують День, присвячений праці в інші дні року. Скажімо, у США він припадає на перший понеділок вересня, а у Японії на 23 листопада. У Австралії «Восьмигодинний день» у різних штатах відзначають у різні дні.

Однак, різняться не тільки назви, а й традиції святкування Першотравневих свят. Приміром, французи відзначають День Жанни д'Арк, День королеви (Діви Марії) та День конвалій; у англійців день 1 травня асоціюється з Травневим деревом, Зеленим Джеком, Робін Гудом і проводиться як костюмоване народне гуляння; в Іспанії - Зелений Сантьяго, свято закоханих і квітів; у скандинавських країнах у ніч на 1 травня (Вальпургієву ніч), розпалюють багаття, водять хороводи, щоб відвадити тролів та відьом, а сам день називають Днем зозулі. А от в Швейцарії, Чехії, Словаччині, Угорщині перед вікнами дівчат та коханих висаджують травневі дерева.

В Україні щодо Дня праці й досі точаться дискусії. Проте нині політична складова цього дня поступово відходить, а першотравневий день перетворюється на можливість і попрацювати вдома, і відпочити, насолодитися приходом весни.

        Шановні жителі Вінницького району! Вітаю Вас із Днем праці!

Праця для кожного з нас є важливою частиною життя. Хай же вона буде продуктивною, щоб забезпечити гідний рівень життя громадян та соціально-економічного розвитку нашого району.

Нехай здійсняються мрії трудівників, хай не зраджує працьовитих людей удача й не покидає впевненість у дні прийдешньому, не дивлячись на випробуваня, які постали сьогодні перед усім світом.

Бажаю Вам, дорогі земляки, щастя, здоров’я, підвищення добробуту, злагоди в родинах, мирного трудового життя, а нашій землі - процвітання!

 

З повагою

 

Голова Вінницької районної ради              Тетяна Закревська

 

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація