ВІННИЦЬКИЙ МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР З НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ІНФОРМУЄ ПРО ЛІКАРНЯНИЙ ПРИ COVID-19

01.02.21

Як отримати лікарняний при COVID-19та які виплати нарахують

Хто видає лікарняний при COVID

Відкривати листки непрацездатності (лікарняні) може лікар, який надає первинну медичну допомогу. Це може бути терапевт або ваш сімейний лікар. Такі правила діють на час карантину.

Відповідно до внесених МОЗ України змін 27.04.2021 року до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, на період карантину лікарняний можна відкрити зателефонувавши до свого сімейного лікаря або написавши йому у вайбер. Дізнатись телефон можна в реєстратурі.Забрати лікарняний можливо за попереднім записом.

У разі, якщо ви ще не підписали декларацію з сімейним лікарем, але маєте будь-які ознаки недуги, ви можете звернутися до поліклініки, в якій є черговий терапевт, що огляне пацієнта в порядку живої черги.

Якщо пацієнт лежить у лікарні

Є певні особливості на період тимчасового відсторонення від роботи осіб, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення та які контактували з інфекційними хворими.

Якщо таких співробітників неможливо тимчасово перевести за згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, листок непрацездатності їм видає лікар-інфекціоніст або лікуючий лікар на підставі результатів досліджень лабораторних центрів Міністерства охорони здоров’я України.

Під час перебування в самоізоляції, обсервації або в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров’я листок непрацездатності видає лікуючий лікарна термін, визначений законодавством та галузевими стандартами у галузі охорони здоров’я.

Як нараховується виплата за лікарняним

Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування надається від першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

Самоізоляція передусім означає, що особа впродовж щонайменше 14 днів уникає будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця.

Далі лікарняний виплачує Фонд застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності, незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до ч.2 статті 24 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", особам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу, за винятком медичних працівників, яким допомога по тимчасовій непрацездатності у таких випадках виплачується в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

Вінницький місцевий центр з надання безоплатної 
вторинної правової допомоги
21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29
Телефон / факс: (0432) 56-01-80; 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593;

Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua


Барське бюро правової допомоги 
м. Бар
вул. Героїв Майдану, 6

E-mail: barske@legalaid.vn.ua

Тел.: (04341) 2-15-55

Вінницьке бюро правової допомоги
м. Вінниця
вул. Хмельницьке шосе, 17

E-mail: vinnytske@legalaid.vn.ua
Тел.: (0432) 66-14-72

Жмеринське бюро правової допомоги
м. Жмеринка
вул. Валерія Брезденюка, 19

E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua
Тел.: (04332) 2-28-08

Тиврівське бюро правової допомоги
смт Тиврів
вул. Шевченка, 5

E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua
Тел.: (04355) 2-15-77

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація