Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує щодо пільг для дітей учасників АТО

28.09.20

Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує щодо пільг для дітей учасників АТО

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначений перелік пільг для дітей учасників АТО:

 • державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти;
 • оздоровлення та відпочинок;
 • харчування в закладах освіти.

Розглянемо детальніше види пільг для дітей учасників АТО:

1) Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах, — до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж додосягнення ними 23 років, держава забезпечує цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах Державна цільова підтримка надається у вигляді:

 • першочергове переведення на бюджетне місце навчання:
 • на першочергове переведення незалежно від конкурсного балу мають право діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, а також внаслідок захворювання в період участі в АТО. Вони підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію;
 • діти учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни можуть бути переведені на вакантні місця державного або регіонального замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію. Тож, якщо ви отримаєте відмову, то це буде цілком правомірно;
 • повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів у разі зарахування вступників на навчання за державним (регіональним) замовленням відповідно до умов та правил прийому на навчання до вищих та професійно-технічних навчальних закладів на відповідний рік;
 • часткової оплати навчання за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів шляхом надання особам, зарахованим на навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, пільгових довгострокових кредитів для здобуття вищої та професійно-технічної освіти;
 • соціальної стипендії (у розмірі та порядку її призначення і виплати, встановлених Кабінетом Міністрів України) — для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням за денною формою;
 • безоплатного забезпечення підручниками — за рахунок бібліотечного фонду відповідного навчального закладу;
 • безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
 • безоплатного проживання в учнівських та студентських гуртожитках або проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою — для осіб, які навчаються за денною формою.

Документами, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки, є: для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій — свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері).У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.

Для отримання державної цільової підтримки особи подають особисто на ім’я керівника відповідного професійно-технічного або вищого навчального закладу заяву, складену в довільній формі, із зазначенням конкретних видів державної цільової підтримки, на які особи претендують. До заяви додаються завірені в установленому порядку копії документів. Державна цільова підтримка певного виду надається за рішенням керівника навчального закладу. Види, порядок та умови її надання визначені у Постанові КМУ № 975. Також, державна цільова підтримка поширюється лише на денну форму навчання, для заочної форми навчання на державному рівні пільг не передбачено. Якщо вам відмовили у наданні пільги під час вступу, слід письмово звернутися безпосередньо до ректора (директора) навчального закладу. Якщо питання не буде вирішено  – зі скаргою до Міністерства освіти та науки України.

2) Оздоровлення та відпочинок.

Діти віком від 7 до 18 років направляються до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Державні органи забезпечують дітей пільгової категорії путівками до санаторно-курортних, дитячих закладів – оздоровлення не більше одного разу на рік за рахунок коштів державного бюджету.

Мінсоцполітики щорічно закуповує путівки для дітей пільгових категорій до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (далі – ДП «УДЦ «Молода гвардія»). Путівки до ДП УДЦ «Молода гвардія», дитячих закладів оздоровлення та відпочинку можуть надаватися безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством. Документи, які потрібні для оформлення пільги:

 1. Заява про оформлення пільг.
 2.  Оригінал та копія посвідчення про право на пільгу.
 3. Оригінал та копія паспорту пільговика (стор. 1, 2 та сторінка, де зазначена остання реєстрація або зняття з реєстрації).
 4. Оригінал та копія довідки пільговика про присвоєння ідентифікаційного номера.
 5. Довідка про склад сім’ї.
 6. Оригінал та копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика.

Користування пільгами можливе тільки при наявності посвідчення учасника бойових дій.

3) Харчування в закладах освіти.

Для дітей учасників АТО, право на безкоштовне харування надається в закладах освіти і передбачене воно не лише для вихованців дошкільних навчальних закладів, а й для школярів від першого до одинадцятого класів. Для звільнення від плати за харчування дітей у садках та школах батьки мають підтвердити безпосередню участь в АТО одного з членів сім’ї, тобто подати один із документів: довідку, що батька призвали на службу або довідку чи посвідчення учасника АТО. Ці документи варто подати безпосередньо керівництву загальноосвітнього та/або дошкільного навчального закладу, яке зобов’язане їх розглянути.

Вінницький місцевий центр з надання безоплатної 
вторинної правової допомоги
21021, Україна, м. Вінниця, вул. Порика, 29
Телефон / факс: (0432) 56-01-80; 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593;
Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua

Барське бюро правової допомоги 
м. Бар
вул. Героїв Майдану, 6
E-mail: barske@legalaid.vn.ua
Тел.: (04341) 2-15-55

Вінницьке бюро правової допомоги
м. Вінниця
вул. Хмельницьке шосе, 17
E-mail: vinnytske@legalaid.vn.ua
Тел.: (0432) 66-14-72

Жмеринське бюро правової допомоги
м. Жмеринка
вул. Валерія Брезденюка, 19
E-mail: zhmerynske@legalaid.vn.ua
Тел.: (04332) 2-28-08

Тиврівське бюро правової допомоги
смт Тиврів
вул. Шевченка, 5
E-mail: tyvrivske@legalaid.vn.ua
Тел.: (04355) 2-15-77

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація