Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування "Інформаційний бюлетень"

19.10.20

Президент підписав Указ про передачу сільгоспземель з державної в комунальну власність: Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», який передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності. За словами Президента, цей крок завершить реформу з децентралізації. «Ключовий момент, без якого децентралізація не може бути в Україні завершена. Це передача земель безпосередньо громадам», - сказав він. Зазначається, що 26 жовтня усі новостворені громади отримають землі в комунальну власність та зможуть використовувати кошти від землекористування для свого розвитку.Володимир Зеленський розповів, що загалом місцеве самоврядування отримає у власність понад 2 млн га землі. «Ми повертаємо землі людям. З центру - на місця. Це логічно й справедливо. Важливо, що закон забороняє продаж земель комунальної власності. І це - гарантія, що наступні покоління українців залишатимуться господарями своєї землі», - сказав Президент.

Прискорення реформ у сфері земельних відносин: що передбачає Указ Президента: Володимир Зеленський визначив деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин. Зокрема, Кабінету Міністрів доручено:

- активізувати діяльність із передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність;

- опрацювати питання щодо стимулювання оформлення територіальними громадами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, передані з державної власності;

- вжити заходів щодо врегулювання питання забезпечення набуття гарантованого права громадян на землю під час передачі у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, щодо яких громадянам надано дозволи на розроблення документації із землеустрою;

- забезпечити супроводження законопроектів щодо фінансової підтримки фермерських господарств, удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, встановлення прозорого процесу проведення електронних земельних аукціонів;

- вжити заходів щодо прискорення створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних України.

Про це йдеться в Указі Глави держави № 449/2020, підписаному 15 жовтня 2020 року.

Указ набирає чинності з дня опублікування.

Навчання в умовах пандемії: що рекомендує МОН: У Міністерстві освіти і науки розроблено рекомендації щодо організації освітнього процесу у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Заклади загальної середньої освіти. МОН рекомендує школам провести осінні канікули з 15 по 30 жовтня 2020 року включно, внісши для цього необхідні зміни до структури/тривалості навчального року. Про це йдеться у листі міністерства керівникам закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти. Заклади дошкільної та позашкільної освіти: Заклади дошкільної освіти продовжують працювати у звичному режимі. Водночас пріоритетом організації роботи закладів дошкільної та позашкільної освіти залишається дотримання правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб з урахуванням вимог урядової постанови № 641 про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів, а також постанови Головного державного санітарного лікаря № 55 щодо затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти.

Заклади вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти

МОН рекомендує запровадити в закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада 2020 рокуПро це йдеться в листі МОН до керівників закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Вищі військові навчальні заклади (заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання), військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, військові коледжі сержантського складу, фахові коледжі із специфічними умовами навчання організовують освітній процес відповідно до рішень державних органів, у сфері управління яких вони перебувають. Також у зв'язку з практичною неможливістю гарантувати безпечні для здоров'я умови масового перебування здобувачів освіти в гуртожитках МОН рекомендує забезпечити їх тимчасовий виїзд на період з 15 жовтня до 15 листопада 2020 року. Організація виїзду не може носити примусовий характер і має враховувати максимально безпечні умови переміщення здобувачів освіти. У листі Міносвіти вказано, що слід із розумінням поставитися до необхідності проживання в гуртожитках у цей період сиріт, осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій та «червоних» карантинних зон, здобувачів освіти, які проходять практику, іноземних громадян та осіб без громадянства тощо.Студенти, які виїжджають з гуртожитків у період з 15 жовтня до 15 листопада 2020 року, мають бути звільнені від оплати за проживання за цей період. Оплата, яка була внесена як аванс, має бути повернута або зарахована як оплата за наступні періоди проживання.З метою створення безпечних умов проживання в гуртожитках у вказаний період заклад освіти може ухвалити рішення щодо обмеження відвідування гуртожитків сторонніми особами. Виняток становлять окремі приміщення закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, що визначені як виборчі дільниці для організації голосування виборців за місцем їх проживання на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року, згідно зі статтею 28 Виборчого кодексу.

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація