Відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня - 2019»

20.05.19

17 травня в рамках заходів, присвячених Дню матері в Україні, Міжнародному дню сім'ї та Дню захисту дітей, в залі засідань районної ради проведено районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». Колискова - це джерело ніжності, любові, людяності й добра. Вони навчають любити правду, батька й матір, поважати старших. Звертання до дитини з умовлянням спати, до птахів і тварин-оберігати сон дитини, оспівувати колиску, звіряток, квіти, дерева, любов до рідної землі становлять зміст цих пісень.  Будучи одними з найдавніших за походженням форм фольклору, колискові є першими музичними враженнями немовляти. Першою зустріти дитину в цьому світі покликана колискова пісня - дивовижний дар минулого. Створена в далеких століттях, передаючись із покоління в покоління, вона дійшла і до нашого часу. Давні недаремно говорили, що виховання людини починається з колискових пісень. Тож, основним завданням фестивалю, якіий проводили спільнл КУ «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради та відділ освіти Вінницької райдержадміністрації, є відродження та збереження кращих народних традицій національного виховання дітей дошкільного віку; виявлення і підтримка кращих працівників дошкільної освіти, батьків, дідусів та бабусь - знавців колискових пісень; залучення митців, професійних виконавців до творчої співпраці з закладами освіти, що працюють з дітьми дошкільного віку; узагальнення та поширення кращого досвіду етнопедагогіки з дітьми дошкільного віку; збагачення репертуару закладів освіти для дітей дошкільного віку, батьків, творами класичної спадщини українського народу та інших народів світу, а також сучасними творами.

На захід завітали Сітарський Сергій Миколайович - голова Вінницької районної ради, Демченко Михайло Іванович  голова Вінницької районної державної адміністрації, Томусяк Світлана Михайлівна – начальник відділу освіти Вінницької райдержадміністрації, Войтюк Наталія Станіславівна – завідувач сектором молодіжної, сімейної, дитячої та гендерної політики управління праці та соціального захисту населення.

Конкурс проводився у трьох номінаціях у двох групах (1 - аматори (без музичної освіти), 2 – професіонали (учасники, які мають музичну освіту):
Перша номінація – виконання української народної колискової пісні.
Друга номінація – виконання колискових пісень народів світу (мовою оригіналу).
Третя номінація  виконання колискових пісень сучасних авторів.

Приємно відзначити, що з кожним роком зростає виконавська майстерність конкурсантів. Цьогоріч в конкурсі взяли участь 10 закладів району. Всі виступи свідчили про відродження народних традицій, збагачення репертуару для дітей в дитячих садочках та вдома.

За оцінками членів жюрі найбільшу кількість балів набрали:
«Колискова» з репертуару Віктора Павлика, яка прозвучала у виконанні Лариси Іванівни Ліщук, Інни Володимирівни Нікітенко, Наталії В’ячеславівни Островерхої - педагогічних працівників дошкільного навчального закладу «Ромашка» Вороновицької об’єднаної територіальної  громади та «Колискова» Олександра Пономарьова, у виконанні Руслана Дмитровича Шевчука, батька, та Владислава Юрійовича Казмірука, брата вихованця закладу дошкільної освіти «Десняночка» Сосонської сільської ради.

Переможець районного конкурсу «Колискова пісня» буде представляти Вінницький  район  у червні місяці на обласному етапі конкурсу «Колискова пісня - 2019». 

Окремі слова вдячності за співпрацю та підтримку, і звісно за сприяння у проведенні фестивалю «Колискова пісня», саме, у залі районної ради, висловили голові Вінницької районної ради Сітарському Сергію Миколайовичу та Олександру Масленнікову.

На слова вдячності голова районної ради Сергій Сітарський подякував батькам малечі та вихователям дошкільних навчальних закладів за відродження українських традицій, патріотичне виховання підростаючого покоління, наголосивши, що основне завдання влади - створення гідних умов для виховання та розвитку дітей, побажав успішних злетів до нових перемог та вручив солодкі гостинці від Олександра Масленнікова.

Подяку за співпрацю оголосили працівникам управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, зокрема, Надії Петрівні Ходацькій, начальнику та Наталії Станіславівні Войтюк  завідувачу сектором сім’ї та молоді  управління праці та соціального захисту населення.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація