Відбувся фестиваль творчості дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе і в тебе повірять інші»

05.04.19

04 квітня в залі засідань районної ради пройшов районний етап Всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе і в тебе повірять інші». Організаторами фестивалю виступили Вінницький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з КЗ «Вінницький районний Будинок дитячої та юнацької творчості» Вінницької районної ради.

Метою такого фестивалю є сприяння самовизначенню і самореалізації, адаптації та психологічній реабілітації дітей та молоді з особливими потребами, інтеграції їх у суспільство; надання можливості дітям-інвалідам та молодим інвалідам шляхом міжнародного досвіду відкрити новий світ, відчути нове ставлення до своїх проблем.

Учасники фестивалю - діти та молодь з особливими потребами - вихованці шкіл-інтернатів Вінницького району різного віку. від 12 до 18 років.

На конкурсі діти з обмеженими можливостями презентували свої творчі вироби. Дітки показали свої вміння і таланти, створивши власними руками неповторні вироби.

На фестиваль завітали заступник голови районної ради Олексій Плакида, директор Вінницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариса Бондар, викладачі та рідні конкурсантів.

У своєму вітальному слові Олексій Плакида привітав всіх учасників фетивалю, подякував за гарні роботи та побажав вірити у свої сили, ніколи не зупинятись на досягнутому та розвивати свої здібності: «Дивлячись на Ваші роботи, одразу відчувається, що працюючи над ними, ви вклали в них свою душу. Тому, хочеться побажати всім в подальшому успіхів, натхнення, не зупинятись на досягнутому, вірити в себе, в свої сили і в наступному році порадувати нас ще кращими творчими роботами та більшими досягненнями». Також, наголосив, що районна влада та відповідні служби докладатимуть усіх зусиль, аби кожна дитина з інвалідністю відчувала себе рівноправним членом суспільства, мала можливість реалізовувати власні таланти та здібності, відстоювати інтереси та погляди.

Фестиваль проводився за різними жанрами, тому під час заходу конкурсанти демонстрували свої вміння і таланти. Були представлені роботи та виступи в таких жанрах, як образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво, проза, поезія, хореографія, вокал та гра на музичних інструментах. На огляд були представлені картини, роботи з дерева, бісеру, м’які іграшки та інші вироби, в які діти вклали не тільки майстерність, але й частинку душі. Приємно відзначити, що кількість учасників фестивалю з кожним роком зростає. Варто звернути увагу, що зростає не лише кількість учасників, а й їх майстерність, творчий, креативний підхід до різних технік, які представлені у таких номінаціях: «Образотворче мистецтва», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Дизайнові композиції», «Шиття та виготовлення іграшок», «Фотоетюди», «Спів та декламація».

Так, учасниник заходу Артем Андрієнко декламував вірші і одночасно рахував приклад на 70 дій, а також демонстрував складання кубика Рубіка. Михайло Стахов показав чудову гру на духовому інструменті, виконуючи твір «Адажіо» автора Альбіноні. Олександр Грушко декламував гумореску П.Глазового «Вередливий жених» та вірш Т.Шевченка «Доля». Вихованці Прибузької школи інтернату виконували танець «Ми - щасливі діти» та пісню «Квітуча Україна».

Після виступів всіх учасників привітала директор Вінницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Лариса Бондар, зазначивши, що сьогодні всі є переможцями, адже повірили у себе і змогли створити такі чудові роботи. Побажала всім не зупинятись на досягнутому, продовжувати творити і радувати своєю творчістю і талантами.

По завершенню концертної програми усіх учасників було нагороджено дипломами та подяками Вінницького РЦСССДМ: 48 учасників отримали подяки за участь, 35 - Дипломи за зайняті І-ІІІ місця. До подяк і дипломів діти отримали ще подарункові ігрові набори та набори солодощів.

Цьогоріч перші місця вибороли 15 учасників, ставши переможцями районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Повір у себе і в тебе повірять інші 2019». Це Олександр Грушко, Володимир Гаврілов, Вікторія Лісіцина, Тамара Савченко, Олена Порошинська, Валентина Гаврилюк, Михайло Стахов, Артем Андрієнко, Іван Кондратюк, Максим Бабій, Денис Закліцький, Дмитро Черната, Олег Франко, Владислав Гарник, Каріна Кашина.  

Ще раз вітаємо всіх учасників та дякуємо організаторам, адже проведення таких фестивалів сприяє творчому зростанню виконавців всіх жанрів, знайомству широких кіл громадськості з різноманітною палітрою творчості молоді з особливими потребами, виявленню талановитих молодих людей з особливими потребами, налагодженню тісних контактів окремих виконавців та творчих колективів художньої самодіяльності молодих інвалідів з майстрами мистецтв та творчими спілками та привертає увагу громадськості до проблем дітей та молоді з особливими потребами.

Отже, на досягнутому не зупиняємось: кращі роботи будуть представляти район на обласному Фестивалі - 2019 «Повір у себе і в тебе повірять інші». І побажаємо успіхів в подальшій участі нашим конкурсантам. 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація