Очільники району зустрілись з учнівською елітою - переможцями обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

06.04.18

3 квітня 2018 року за ініціативи голів Вінницької районної ради Сергія Сітарського та Вінницької районної державної адміністрації Михайла Демченка відбулась їх зустріч з талановитими, успішними, розумними та креативними школярами - переможцями ІІІ (обласного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017-2018 навчальному році. Цьогоріч Вінницький район вкотре за результатами цих змагань здобув 3 місце серед районів області. 23 учні навчальних закладів Вінницького району, Вороновицької, Лука-Мелешківської, Якушинецької ОТГ здобули 27 призових місць на обласному рівні предметних олімпіад. Троє з них – Крива Ольга (Гавришівська СЗШ І-ІІІ ст.), Палазюк Вікторія (КЗ «Великокрушлинецький НВК: ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ»), Марценюк Андрій (Якушинецька СЗШ І-ІІІ ст. - гімназія) стали учасниками Всеукраїнського рівня. Марценюку Андрію вдалося здобути перемогу – ІІ місце – у Всеукраїнському етапі олімпіади з географії.

На зустріч, окрім очільників краю та 23 переможців олімпіад, також завітали начальниця відділу освіти Вінницької РДА Світлана Томусяк та директор Вінницького районного методичного центру закладів освіти Олена Наскальна. За словами Олени Наскальної захід планувався уже давно, проте цьогоріч вперше вдалося організувати зустріч учнів із керівниками 

району.

- Важливо розуміти, що сучасні учні - це діти XXI століття. У кожного з них свої думки, своє бачення та ставлення до життя, навчання та нашої держави. Сучасні школярі прагнуть всебічно розвиватися, якомога більше спілкуватися, ділитися досвідом, дізнаватися щось нове, розповідати про проблемні питання в освіті та власне бачення шляхів їх вирішення. Тож зустрічі, подібні до сьогоднішньої, важливі та необхідні.

 

Думаю, що діти продуктивно та цікаво проведуть час, дізнаються багато нового, - мовила Олена Антонівна.

Для початку учні зібралися в кабінеті голови райдержадміністрації Михайла Демченка, де в режимі круглого столу змогли познайомитись, більше розповісти про себе та свої досягнення, обговорити низку питань, розповісти про власні захоплення, мрії та плани на майбутнє.

Очільники району, перш за все, подякували талановитій шкільній еліті за здобутки, зазначивши, що перемоги в олімпіадах та конкурсах - це показник якості освіти краю. Відзначили, що на сьогоднішній зустрічі хочуть почути думки учнів про навчання в школах, недоліки та переваги української освіти, те, що хотілося б змінити в навчальних закладах, плани на майбутнє та розвиток України. Жваву дискусію викликали питання втрати інтересу до навчання, змін, які потрібно запровадити аби інтерес до нього відновився. Також діти відповіли для чого вони навчаються у школі. Під час обговорення зазначених питань кожен поділився власним баченням, запропонував шляхи вирішення проблем.

Обговорюючи причини низької мотивації сьогоднішніх учнів до навчання в школі, зміни, яких діти хочуть в сучасній школі, мотивацію кожного до власного інтелектуального розвитку тощо, дискусія перейшла до питань державності, демократії, розвитку українського суспільства. Особливо гостро обговорювалась проблема, що є наразі актуальною для української молоді – розбудовувати Україну, піднімаючи її до рівня європейських стандартів чи виїздити за кордон у пошуках можливостей для реалізації власних амбітних планів щодо свого майбутнього.

В ході спілкування, здебільшого від учнів 10-11 класів, пролунало чимало цікавих, неординарних та критичних думок, було запропоновано ввести нові предмети до шкільної програми. До прикладу, десятикласник Агрономічненсь- кої СЗШ І-ІІІ ступенів Владислав Шмалюх зазначив, що було б добре аби у школі навчали дітей досить простим, проте потрібним у житті та побуті речам, зокрема, як правильно піти до магазину, порахувати решту, спілкуватися з людьми та ін. Також хлопець зазначив, що для того аби вдало влаштувати своє майбутнє необов’язково мати атестат з відмінними оцінками, потрібно любити та вміти робити справу, якою плануєш займатися.

Під час зустрічі стало зрозуміло, що юнь не тільки гарно навчається, але й веде здоровий спосіб життя, займається спортом, відвідує різноманітні гуртки й духовно розвивається.

По закінченню дискусії Сітарський С.М. запросив учасників зустрічі до сесійної зали Вінницької районної ради. Особливе захоплення викликала можливість спробувати попрацювати у системі голосування «Рада». Дітям видали картки депутатів. Сергій Миколайович розповів, як працює система голосування, як потрібно реєструватись, голосувати, вносити пропозиції, виносити питання на голосування. Все це дійство стало справжнім майстер-класом для майбутнього депутата. Діти зайняли місця у президії та місця депутатів, формулювали актуальні питання і ставили їх на голосування, задавали питання головам ВРДА та Вінницької районної ради.

Сергій Сітарський та Михайло Демченко за високі досягнення в навчанні, пе­ремогу у III етапі олімпіад, активну життєву позицію, значний особистий внесок у формування позитивного іміджу сучасної молодої людини нагородили хлопців та дівчат Подяками, сертифікатами, котрі засвідчують, що учні є стипендіатами районної стипендії для здібних на обдарованих дітей, й пам’ятними призами. Вручаючи їх, очільники краю, наголосили, що саме від таких обдарованих, розумних та здібних дітей залежить добробут, процвітання та майбутнє держави.

Зустріч видалась надзвичайно емоційною, усім її учасникам було що сказати один одному, дорослим було цікавим бачення молоді  сучасних проблем і в освіті, і в державі. На завершення Михайло Демченко та Сергій Сітарський вручили дітям Подяки Вінницької районної державної адміністрації та Вінницької районної ради, Сертифікати стипендіатів районної стипендії для здібних та одарованих учнів, сувеніри на згадку та сказали багато теплих слів на адресу інтелектуальної еліти нашого району. Діти теж не були скупими на слова вдячності за запрошення, за саму зустріч та її неформальний стиль, за увагу до них, відзначення їх досягнень і перемог.

Звертаючись до дітей, голова районної ради Сергій Сітарський зазначив:  "Я дуже радий нашій зустрічі, зустрічі з учнівською елітою нашого Вінницького району. Адже ми почули ваші думки та побажання з приводу подальшого розвитку освітньої галузі, чого ви  бажаєте, що вам цікаво, необхідно. Для нас це дуже важливо, адже ми повинні знати і розуміти, чим живе сьогоднішня молодь. Ще хотів би побажати, щоб через рік побачити всіх вас тут знову, в такому ж, а може, ще більшому складі. Не в меншому складі, адже ви - еліта, і маєте нею залишатись. Сподіваюсь, що наше знайомство з вами, а ваше - з нами, не було даремним, і кожен зробив свої висновки". 

Саме такі заходи, можливість слухати і чути один одного, обмінюватись думками та баченнями  руйнують багато бар’єрів  і об’єднують людей.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація