Відбулась одноденна фахова майстерня «Секторальні реформи, як невідємна складова процесу децентралізації: бюджетна політика»

21.03.18

20 березня поточного року в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області відбулась одноденна фахова майстерня для представників обласної та районних рад на тему: «Секторальні реформи, як невідємна складова процесу децентралізації: бюджетна політика». В фаховій майстерні взяли участь - голова районної ради Сергій Сітарський та начальник відділу інформаційного та організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Анжеліка Храпко та представники інших районних рад Вінницької області.

 

Модератором даної Програми був Стефанчук Юрій Дмитрович, який розповів про організаційно-правові основи бюджетного процесу на рівні місцевого самоврядування:
- особливості формування та виконання місцевих бюджетів;
- фінансові  переваги та додаткові ресурси для ОТГ;
- основні засади формування місцевих бюджетів на 2018 рік, а саме:
     - бюджетна політика на 2018 рік;
     - делеговані повноваження та форми співробітництва територіальних громад;
     - проблемні питання та загрози для місцевих бюджетів.

Активно обговорювали вказані питання даної Програми, так як на сьогоднішній день делеговані повноваження та форми співробітництва територіальних громад є чи не найболючішим питанням, а саме: «Що буде з районними радами після об`єднання громад? Які соціальні гарантії будуть?

На що Юрієм Стефанчуком зазначено, що  Конституцією України передбачено три рівні місцевого самоврядування: міські, сільські, селищні ради; районні ради; обласні ради. І цюнорму змінювати не планують. Отже райони і районні ради існуватимуть і надалі. Хоча, на наступному етапі реформи передбачено процес укрупнення районів. Тобто, в майбутньому їх має стати менше, вони будуть приблизно однакові за кількістю мешканців та розмірами. Крім того, функції та повноваження районних рад мають бути змінені. Вони повинні нарешті отримати логічне право формувати свої виконкоми і здійснювати ефективну діяльність на своїх територіях, реально представляти спільні інтереси громад району, а не так, як зараз, делегувати більшість своїх повноважень райдержадміністраціям.

Модератор ознайомив учасників про вступв дію з 1 січня 2018 року  медичної реформи - однієї з головних реформ, в якій принцип - «гроші ходять за пацієнтом» запрацює для первинної ланки медичних працівників. Для пересічних українців це означає, що після оголошення Міністерством охорони здоров'я, так званої, приписної кампанії, вони повинні знайти собі сімейного лікаря або терапевта, або педіатра для своєї дитини і підписати з ним угоду. У разі переїзду або отримання неякісних медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Попередня угода при таких умовах автоматично відміняється. При необхідності українці можуть звертатися до фахівців там, де їм це буде зручно, - необхідності відвідувати лікаря за місцем реєстрації або проживання не буде. Ці послуги будуть безкоштовними - угоди будуть необхідні для того, щоб визначати компенсацію для лікарів. Міністерство охорони здоров'я зробило відповідні розрахунки - держава буде платити лікареві щорічно 370 гривень на рік за одного пацієнта без урахування відповідних вікових коефіцієнтів. З 2019 року цю суму планують збільшити до 450 гривень щорічно. Зате розрахунки для вторинного і третинного ланки медичної допомоги досі тривають і, згідно з очікуваннями Міністерства, на це піде ще близько двох років. Тому, поки що вторинна та третинна ланки будуть працювати в колишньому режимі і лише з 2020 року перейдуть на нові принципи роботи.

Були питання та відповіді, відбулась жвава дискусія по питаннях в різних галузях. Адже дана Програма запланована не лише для того, щоб донести інформацію та проінформувати  про зміни в законодавстві, а ще й для того, щоб почути, які є проблеми на місцях в органах місцевого самоврядування. Після конструктивної дискусії всі учасники залишились під позитивними враженнями, адже їм надали волю висловити свої думки та поділитись досвідом в роботі, проблемними питаннями, які існують в них на місцях.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація