Від сьогодні Україна переходить до наступного етапу послаблення карантинних обмежень, але на Вінниччині не всі обмеження будуть зняті

01.06.20
Упродовж останніх двох тижнів спостерігається приблизно однакова кількість нових захворілих та видужалих по країні. Епідемічна ситуація в більшості областей дає змогу з 1 червня відкрити спортивні зали та фітнес-центри, заклади освіти, запустити міжобласне автомобільне сполучення та залізничні перевезення. Рішення щодо зняття тих чи інших обмежень в кожній області ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС.
 
Отже, з 1 червня в Україні буде дозволена робота басейнів і спортзалів; відвідування освітніх занять у групах не більше 10 людей (наприклад, розпочнуть роботу автошколи); а також буде відновлено рух залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом. Скасування обмежень можливе лише у тих регіонах, де це дозволятиме епідемічна ситуація. 
 
– Якщо ми говоримо про користування фітнес-центрами, то обов’язково, щоб на вході до закладу відбувався термоскринінг. Якщо температура 37,2 градуси і вище, то людина не допускається. Ми рекомендуємо, щоб були антисептики на вході. Працівники закладів повинні бути одягнуті в маски та респіратори. МОЗ розробило цілий список рекомендацій, із якими детально можна ознайомитися на офіційному сайті, – наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу. 
 
Переглянути повний список рекомендацій МОЗ щодо роботи спортивних залів та басейнів можна ТУТ. 
 
– Відповідно перехід на наступний етап пом’якшень у кожному регіоні можливий лише тоді, якщо область відповідає усім критеріям, – підкреслив Максим Степанов.
 
Враховуючи епідситуацію на території Вінницької області з 1 червня не будуть відновлювати пасажирські перевезення поїздами та автобусами на міжобласних маршрутах.
 
Таке рішення 29 травня 2020 року прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької ОДА.
 
«Зважаючи на те, що найближчим часом відбудуться поминальні дні (свято Трійці 7 червня) відкриття залізничного сполучення, а також міжобласних перевезень може призвести до збільшення кількості приїжджих з інших областей і погіршення епідситуації на COVID-19.
 
Крім того, розширення сполучення з іншими регіонами країни, особливо з тими, у яких захворюваність значно вище, ніж на території області, може призвести до збільшення захворюваності на 40-60%, що перевищить рівень захворюваності, при якому послабляються карантинні заходи», – йдеться в протоколі.
 
Також додали, що будуть розглядати можливість відновлення залізничних та автобусних перевезень після свят – з 15 червня, лише у випадку стабільної епідситуації.
 
Представник асоціації перевізників Вінниччини Олександр Слободянюк повідомив, що перевізники негативно віднеслися до цієї новини. Наголосив, що краще було б, якби дозволили офіційні перевезення з дотриманням санітарних норм, тому що деякі нелегально здійснювали перевезення і під час карантину.
 
«Це серйозна річ, в нас і так більше випадків захворювання в області, чим у Хмельницькій, Житомирській областях, з якими межуємо. Перевізники цю новину сприйняли негативно. Хоча є постанова від Кабміну, яка дозволяє з 1 червня працювати навіть міжобласним маршрутам навіть при умові, що буде тільки 50% заповнення автобуса.
 
Це повторюється та ж ситуація, яка була під час карантину – рух людей в містах, між районними центрами, між областями – не був скасований. Були скасовані тільки регулярні організовані офіційні пасажирські перевізники. А «маленькі бусіки» працювали і працюють по сьогоднішній день – це нелегальні перевізники. Вони на території автовокзалу не заїжджають, але зупинялися поруч, відчинялися двері і виходили пасажири без масок, а потім підходили інші. Тому, краще було б, якби дозволили організувати легальним перевізникам їздити. Вони б дотримувалися карантинних умов. Бо виходить так, що «приватники» їздять і лише сміються з нас», – каже Олександр Слободянюк.
 
А з 1 червня «Укрзалізниця» запустить 42 потяги, 10 з яких – Інтерсіті+ і 32 – далекого сполучення, деякі з них будуть йти через Вінницю. Але чи зупинятимуться вони у Вінниці – невідомо, оскільки офіційно в рішенні від техногенної комісії про це не йдеться.
Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація