Василь Катілов: Людина слова й честі

24.09.20
 
Так говорять про депутата Вінницької районної ради 7 скликання Василя Йосиповича Катілова не лишень його бойові побратими «афганці», а й жителі Якушинець та довколишніх сіл. Що й не дивно, з огляду на його біографію.
В.Й.Катілов народився за рік по за-кінченні 2-ї світової війни в українській селянській родині на Одещині. Після школи і завершення навчання на лікувальному факультеті Вінницького медінституту ім. Пирогова почалася, власне, його активна діяльність, спрямована на служіння суспільству і охороні здоров’я ближніх. Тож після призову до армійських лав він - молодший лікар, а потім начальник медпункту в Бердичеві; у Південній групі військ (Угорщина) очолює медпункт, згодом – старший лікар полку; потім від цієї посади у Закавказькому ВО менш як за десять років зріс до начальника медслужби дивізії. Затим радник начальника медичної служби 18 піхотної дивізії Демократичної Республіки Афганістан у місті Мазарі-Шаріф. На його рахунку сотні врятованих людських життів.
За часів СРСР Василь Йосипович був нагороджений орденом «За службу Батьківщині» 3-го ступеню і трьома медалями, стільки ж медалей та орден «Зірка» він отримав від уряду Демократичної Республіки Афганістан. Василь Йосипович Катілов свого часу створив й впродовж 18 літ очолював районну організацію Спілки ветеранів війни в Афганістані, доклав чимало зусиль  для вшанування бойових побратимів: і загиблих, і живих. Зокрема, разом із нинішнім її очільником Олександром Ковальчуком ініціював та підтримав, в тому числі власними коштами, створення документально-публіцистичного фільму «Біль матері». Постійно опікувався захистом законних прав та інтересів воїнів-інтернаціоналістів. Нині він є головою Якушинецької первинної організації зазначеної Спілки.
Плідною є й його депутатська робота, зокрема на  посаді заступника голови постійної комісії Вінницької районної ради з питань депутатської діяльності, етики, гласності, діяльності рад, органів місцевого самоврядування, законності та правопорядку. Займається вона розглядом питань пов’язаних з депутатською діяльністю та додержанням норм депутатської етики, гласності, взаємодіє з органами місцевого самоврядування, вивчає питання стану боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку, готує висновки з цих питань. Розглядає питання виконання районного бюджету, проекти районного бюджету та програм соціально-економічного розвитку. Здійснює контроль за дотриманням і реалізацією Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України. Розглядає питання адміністративно-територіального устрою населених пунктів та ін. Впродож каденції В.Й.Катілов пропустив через хворобу лишень одне засідання комісії. Надавав слушні пропозиції. Твердо відстоював принцип рівномірного розподілу бюджетних коштів між громадами.
До авторитетної, виваженої думки обранця Якушинецької громади дослухаються не лишень колеги-депутати, а й керівництво району. Василь Йосипович користувався й  користується повагою в людей, котрі спраглі до його мудрого слова. Із депутатського фонду надає допомогу на лікування важкохворим землякам
- Пане Катілов, Ваше ставлення до процесу децентралізації?
- Я її всебічно підтримую. Адже вона спонукає голів та працівників сільських рад думати над тим,де заробити гроші. Створювати умови для приходу інвесторів, появи нових робочих місць. Приміром коли за моєї каденції сільського голови на територію громади прийшли потужні торгівельні фірми «Метро» та «Епіцентр», то кожна з них зобов’язалася взяти на роботу по 20 жителів, кожна заправка – по 2.
Відрадно й те, що гроші йдуть в громаду, й ніхто не має права їх забрати. За моїх же часів район щороку «викачував» із Якушинець по 2-3 млн.грн., кошти, як на ті часи, чималенькі. Через що й не змогли ми свого часу привести до ладу, приміром дитячий садочок «Золота рибка», це зробив, вже за нових умов, мій наступник В.С.Романюк. Я, так би мовити, окреслив об’єднання громад теоретично, а він, один із перших в Україні, втілив це в практичну площину. Й хоча бути першопрохідцем завжди важко, але результати його роботи бачить кожен житель громади.
- Чи будете Ви балотуватися в депутати цьогоріч?
- Ні. Адже всьому є свій час. Треба давати шанс молодим. Але хочу подякувати жителям громади за ту високу довіру, яку  вони виявляли обираючи мене свого часу Якушинецьким сільським головою та депутатом Вінницької  районної ради. Надіюся, що своєю роботою я виправдав їх сподівання.
 
Матеріал підготовлено в рамках
висвітлення діяльності депутатів
Вінницької районної ради 7 скликання.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація