В Якушинцях обговорювали майбутнє Медвеже-Вушківської громади

20.12.19

Нещодавно, 02 грудня, депутатами Агрономічної сільської ради прийнято рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яке наступного ж дня, 03 грудня 2019 року, на сесії підтримала Бохоницька сільська рада. Новоутворена Агрономічна ОТГ, вже вп’яте, звернулась з пропозицією добровільного об’єднання до Медвеже-Вушківської сільської ради. Проте, відповіді поки що немає.

Як з’ясувалось, жителі Медвеже-Вушківської громади розділились на дві частини: одна має бажання приєднатись до новоутвореної Агрономічної ОТГ, а друга - до Якушинецької ОТГ.

Аби вивчити питання та визначитись з майбутнім вибором, 19 грудня за ініціативи голови районної ради Сергія Сітарського в Якушинецькій сільській раді відбулась зустріч по обговоренню майбутнього вибору села Медвеже Вушко: Участь в зустрічі взяли голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, голова Якушинецької ОТГ Василь Романюк, депутат Вінницької обласної Ради Ігор Вернигор та ініціативна група Медвеже-Вушківської сільської ради з очільницею Павліною Роздайбідою.

Розпочав зустріч Василь Романюк, який коротко розповів історію створення Якушинецької ОТГ, окреслив основні перспективи на майбутнє, серед яких немає в плані приєднання до ОТГ села Медвеже Вушко.

Стосовно створення Агрономічної ОТГ виступив депутат обласної Ради Ігор Вернигор, який окреслив основні перспективи, озвучив дані по бюджету об’єднаної громади, довів показники по освіті, медицині та соціально-економічному розвитку. Він проінформував, що на сьогодні ще невідомо, як визначиться Медвеже-Вушківська громада. Наголосив, що Агрономічна сільська рада вже вп’яте звернулась до Медвеже-Вушківської сільської ради з пропозицією створення Агрономічної ОТГ, до складу якої увійдуть села Агрономічне, Бохоники та Медвеже Вушко з центром в селі Агрономічне.

Пропозиція є відкритою, залишається якнайшвидше попрацювати в цьому напрямку, адже вже затверджено спрощену процедуру створення ОТГ. Агрономічна сільська рада очікує від Медвеже-Вушківської сільської ради позитивного обговорення щодо погодження об’єднатись, прийняття відповідного сесійного рішення та створення робочої групи для подальшого об’єднання.   

Висловлюючи свою думку з цього приводу, голова районної ради Сергій Сітарський зазначив, що дана зустріч необхідна, аби донести додаткову інформацію населенню Медвеже-Вушківської громади про конкретні цифри та першочергові заходи для новоутвореної ОТГ, що надасть можливість громаді визначитись на загальних зборах зі своїм майбутнім вибором. Потім наголосив, що на сьогоднішній день добровільне об’єднання поки що не відміняли, тому цим потрібно скористатися і негайно.

На завершення до присутніх звернувся Якушинецький сільський голова Василь Романюк, який зазначив, що Якушинецька ОТГ вже створена, працює і планує свої кошти на розвиток своїх населених пунктів, які вже входять до складу ОТГ. Агрономічна ОТГ тільки об’єднується, і об’єднані громади будуть спільно планувати майбутні першочергові заходи. В складі Якушинецької ОТГ - село Медвеже Вушко буде громадою, яка остання приєднається до об’єднаної громади, і тому «диктувати правила» буде Якушинецька громада. А от ситуація з Агрономічною ОТГ інша: громада тільки утворюється, всі села, які об’єднаються, будуть в рівних умовах, будуть домовлятись і спільно планувати розвиток своєї об’єднаної громади. 

Обговорення питання проходило жваво, з питаннями, відповідями. Отже, інформацію для обговорення отримали. Тепер Медвеже-Вушківська громада має визначатись і приймати рішення. Чекаємо і слідкуємо за процесом створення Агрономічної ОТГ. 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація