В рамках проекту «Збережемо рідний край» відбувся підсумковий екофестиваль

29.10.18

Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління.

Екологічне виховання – це організований і цілеспрямований процес формування системи наукових знань про природу і суспільство, поглядів і переконань, що забезпечують становлення відповідального ставлення молоді до природи, реальним показником якого є практичні дії учнів та студентів по відношенню до природного середовища, що відповідають нормам людської моральності. Екологічна освіта є сукупністю екологічних знань, екологічного мислення, екологічного світогляду, екологічної етики, екологічної культури.

Саме таку мету ставив перед собою виграний на 15 обласному конкурсі проектів розвитку теріторіальних громад проект Вінницької районної ради «Збережемо рідний край», який стартував у вересні цього року. Протягом проекту було відібрано шість територіальних громад, які провели дослідницьку роботу та підготували відповідні проекти, які 26 жовтня в рамках проекту «Збережемо рідний край» на базі ВНТУ презентували на підсумковому екофестивалі. Представляли свої роботи учасники 6 команд - шкіл Вінницького району, а саме: Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст., Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст., Ільківської ЗОШ І-ІІ ст., Медвеже-Вушківської СЗШ І-ІІІ ст., Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ст. та Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст. - гімназії.

На підсумковий екофестиваль запросили голову Вінницької районної ради Сергія Сітарського, голову ГО «Центр регіонального розвитку» Юрія Царука, кандидата технічних наук, доцента кафедри екології та екологічної безпеки, заступника директора Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ Ігоря Васильківського, кандидата технічних наук, доцента кафедри екології та екологічної безпеки Віталія Іщенка, очільників територіальних громад та директорів шкіл команд-учасників.     

Кожна команда презентувала свої екологічно-наукові проекти, напрацьовані під час проведення конкурсу. Перед початком зал презентації був схожий на вулик: кожна команда готувалась до виступу, учасники обговорювали основні моменти презентацій, і звичайно, було видно неозброєним оком хвилювання, як учнів, так і їх наставників.       

Підтримати своїх юних волонтерів-екологів прийшли Бохоницький сільський голова Ігор Савчук, Ільківський сільський голова Тетяна Петровська, Медвеже-Вушківський сільський голова Павліна Роздайбіда, Некрасовський сільський голова Валерій Тарасюк та директор Медвеже-Вушківської СЗШ І-ІІІ ст. Леонід Розпутня.

 

 

Розпочав екофестиваль з вітальних та напутних слів голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський: «Екологічна тема на сьогодні, напевно, одна з найголовніших. Дуже важливо думати про те, як ми повинні ставитись до екології і що маємо залишити після себе. Адже сьогодні, на жаль, маємо не дуже гарну картину. А повинні залишити після себе краще, ніж було. Щоб наступні покоління могли б існувати в нормальних умовах. Екологічна тема - це тема, яку потрібно розвивати і дуже приємно, що стільки учнів відгукнулись і прийняли участь в даному проекті. Це говорить про те, що молодь розуміє важливість цієї теми і готова зробити свій внесок в покращення екологічної ситуації. В Європейських країнах ця тема є однією з найголовніших, тому і нам, країні, яка обрала напрямок розвитку європейський, теж необхідно розвивати екологічну тему і готовити молоде покоління до правильного ставлення до екології і до того, що залишити після себе. Вітаю всіх з участю в екофестивалі, бажаю всім гідно представити свої проекти, напрацювання, а ми будемо слухати, дивитись, щоб потім оцінити і визначити переможців. Але це фестиваль, тому призи та подарунки отримають всі учасники».        

З вітальним словом до учасників також звернувся і кандидат технічних наук, доцент кафедри екології та екологічної безпеки, заступник директора Інституту екологічної безпеки та моніторингу довкілля ВНТУ Ігор Васильківський, який привітав усіх з участю в такому екофестивалі, зазначивши, що екологічні проблеми для інституту дуже важливі, оскільки саме в цьому інституті готують фахівців з екології та екологічної безпеки. І цей екологічний форум дуже важливий як для інституту, так і для самих учасників. Адже це може стати початком майбутньої професійної або наукової діяльності і можливо на теренах саме цього Інституту. Зазначив, що всі роботи сьогодні важливі, тому побажав всім успіхів та незалежно від результату конкурсу, не зупинятись і продовжувати свою роботу в екологічному напрямку.

До складу журі, яке оцінювало виступи та презентації учнів, увійшли голова районної ради Сергій Сітарський, кандидат технічних наук, доцент кафедри екології та екологічної безпеки Віталій Іщенко та голова го «Центр регіонального розвитку» Юрій Царук.

В екофестивалі прийняли участь 6 проектів. Почерговість виступів визначали жеребкуванням, аби не було жодних суперечок, хто буде виступати першим, а хто наступним.

Першими представили свій проект учні Медвеже-Вушківської СЗШ І-ІІІ ст. з проектом «Розділяй відходи - збережи довкілля», основною метою якого було привернути увагу до проблеми сортування сміття та виховати відповідальність за власні вчинки.

Наступними виступили учні Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст.-гімназії з проектом «Буде вода - буде життя», з назви якого вже і випливає основна мета - це забезпечення питною водою населення села Якушинці.

Продовжили екофестиваль своїм виступом учні Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст., презентуючи проект «Створення туристично-рекреаційної зони відпочинку та організація її території». Головною метою проекту було створення інноваційного молодіжного центру туристично-екологічного характеру для організації туристично-екологічного дозвілля, збереження та вдосконалення екології та краси села.  

Далі свій проект представили учні Некрасовської СЗШ І-ІІІ ст. на тему: «Збереження і охорона водних ресурсів села Некрасове», яким передбачається здійснити низку заходів для створення ефективної роботи очисних споруд на території села.

Учні Ільківської ЗОШ І-ІІ ст. представили проект «Розробка та реалізація соціально-екологічного проекту: Роздільний збір сміття - шлях до благополуччя громади», метою якого є удосконалення системи збору твердих побутових відходів, зміни свідомості громадськості до навколишнього середовища та покращення екологічного стану сіл Ільківка, Горбанівка, Рівець.  

На завершення виступили учні Бохоницької СЗШ І-ІІІ ст., представивши проект «Створення Бохоницького природничо-освітнього центру «Долина». Даний проект має на меті створення центру для проведення регулярних заходів природоохоронного та культурно-етнічного спрямування.

Члени журі уважно слухали учасників, вивчали представлені проекти, робили замітки та після кожного виступу задавали учням питання. Одними з головних були вартість, необхідна для реалізації, та партнери проекту, готові до співфінансування. Всі доповідачі гідно представили свої проекти та відповідали на питання журі, намагаючись довести, що саме їх проект є найкращим, а його проблема найактуальнішою, на яку потрібно звернути увагу. Варто зазначити, що вчителі - керівники проектів більше хвилювались за своїх маленьких проектантів, оскільки з власного досвіду розуміють важливість проблем екологічного напрямку.   

Після виступів кожна команда представила ще й поробки та плакати екологічного спрямування, які були виготовлені в рамках проекту «Збережемо рідний край».

Вислухавши та оглянувши, члени журі перейшли до голосування та вибору переможців. Переможці перших трьох місць отримали кубки, грамоти, медалі та цінні подарунки. Інші учасники теж отримали грамоти, медалі та презенти. Отже, переможці розподілились наступним чином.

Кращим був визнаний проект Якушинецької СЗШ І-ІІІ ст.-гімназії з проектом «Буде вода - буде життя», за який команда отримала золотий кубок та телевізор. Друге місце посіла командаБохоницької СЗШ І-ІІІ ст. з проектом «Створення Бохоницького природничо-освітнього центру «Долина», за що були нагороджені срібним кубком та кольоровим принтером.

Визначаючи бронзового призера, члени журі довго думали, але все ж таки розділили третє місце між двома командами: учнями Некрасовської СЗШ І-ІІІ ст. з проектом «Збереження і охорона водних ресурсів села Некрасове», яка отримала кубок і проектор, та учнями Медвеже-Вушківської СЗШ І-ІІІ ст. з проектом «Розділяй відходи - збережи довкілля», які отримають два контейнери для своєї громади, що стане початком виконання проекту.

Радість та гордість переповнювала учасників. Адже, не дивлячись, на те, переможець ти чи ні, проект зроблений недаремно - і ти є його учасником.

Вітаючи переможців, голова районної ради Сергій Сітарський зазначив, що дуже важко було визначитись, але на вибір впливали не тільки сьогоднішні презентації, а і те, яка була виконана робота протягом проекту і актуальність проблеми, яка була висвітлена, а ще готовність проектів для подальшої участі в обласному конкурсі розвитку територіальних громад на наступний рік. Адже, як і було передбачено проектом, хотілось залучити учнівську молодь до проблем екології і дуже приємно відзначити, що це вдалось. Команді Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ст., яка не зайняла призового місця, голова районної ради пообіцяв прийняти участь у співфінансуванні проекту, якщо він стане переможцем в обласному конкурсі, тому в партнери-організації можна включати і районну раду.

На завершення, ще раз привітав всіх учасників з участю у конкурсі, подякував за активну участь та небайдужість до навколишнього середовища та майбутнього розвитку їх громад. Подякував всім організаторам екофестивалю - ГО «Центр регіонального розвитку», Вінницькому національному технічному університету за підтримку в організації та активну участь в ньому, які надали можливість висвітлити найболючіші екологічні проблеми громад Вінницького району.

Також, відзначив кропітку роботу керівників проектів та побажав в подальшому плідної праці та реалізації їх проектів, не зупиняючись на досягнутому. Адже проблеми в громадах не лише екологічного спрямування.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація