Урочистості з нагоди 31-ї річниці виведення військ з Афганістану

14.02.20

Промайнула 31 весна і зима з того часу, як були виведені війська з території Афганістану. Довга десятилітня війна стала надбанням історії, і скільки б ми не повертались до тих подій, істина залишається одна - незмінно житиме пам’ять про Афганістан.

З нагоди 31-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану  та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в залі засідань Вінницької районної ради 13 лютого відбулись урочистості. На початку заходу для всіх запрошених продемонстрували відеофільм про війну в Афганістані. 

Зустріч присвячена всім, хто був причетний до героїчної і трагічної війни. Саме присутнім учасникам випали випробування пройти пекло Афганістану, вони є тією пам’яттю, що пише історія.  Вони, як ніхто, знають справжню ціну війни і миру, і, як ніхто, вміють дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відповідальність за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Вони є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі.

Задля вшанування учасників бойових дій на території інших держав та висловлення слів вдячності землякам за виконання свого військового обов’язку на урочистий зазід завітали голова районної ради Сергій Сітарський із заступником Олексієм Плакидою, заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус, голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів Олександр Ковальчук  та голова обласної Спілки  ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилішин, голова Вінницької районної організації ветеранів війни Петро Василинич , а також, головні запрошені - учасники бойових дій на території інших держав.

Із вітальними словами та щирими побажаннями до присутніх звернулись Сергій Сітарський та Олег Бегус. Вони подякували воїнам за їх мужність, професійне виконання військового обов’язку, міцного здоров’я, родинного затишку та тепла.

Як зазначив голова районної ради: «Минуло вже більше тридцяти років від тих подій, це практично виросло нове покоління. Але це історична дата, яка назавжди залишиться в пам’яті наших поколінь як приклад надзвичайної сили духу, мужності та витримки. Для всіх нас Ви герої, які виконували інтернаціональний обов’язок на території іншої держави. І сьогодні, наші герої на Сході беруть приклад з Вас, хто колись так само, не задумуючись виконував свій обов’язок і захищав інтереси своєї держави. І тому, сьогодні, як це не прикро, Ви та Ваш бойовий гарт, як ніколи, потрібен і в ці нелегкі для України дні, бо люди, обпалені війною, особливо гостро відчувають такі важливі суспільні цінності, як мир і злагода. Ваша мужність і сьогодні додає сили духу захисникам територіальної цілісності нашої держави на сході країни. Але хочеться побажати міцного здоров’я Вам та Вашим родинам, добра, миру, благополуччя, і щоб Вам було кого захищати, але не не було від кого. А держава, в свою чергу, ніколи Вас не забувала. Слава Україні».

Вітали присутніх і голова районної Спілки ветеранів війни в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів Олександр Ковальчук та  голова обласної Спілки  ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилишин. Вони побажали усім міцного здоров’я, простого людського щастя, благополуччя та миру. До вітальних слів з подякою приєднався і голова Вінницької районної організації ветеранів війни Петро Василинич.

Затим поіменно згадали загиблих земляків, продемонструвавши відеосюжет, після чого вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Очільники району вручили Грамоти райдержадміністрації та районної ради, квіти і грошову винагороду учасникам бойових дій на території інших держав за відвагу, мужність, самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Потім голова обласної Спілки  ветеранів війни в Афганістані Петро Кирилишин вручив медалі «За звитягу» заступнику голови районної Спілки ветеранів війни в Афганістані, депутату районної ради Василю Катілову та Констянтину Стеблюку (с. Горбанівка) та подяку за сприяння голові Вінницької районної організації ветеранів війни Петру Василиничу.

Продовжився захід тематичною концертною програмою: для воїнів-афганців пролунали пісні, котрі нагадали часи тієї війни, що не стирається з пам’яті.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація