Українці мають працювати й заробляти на своїй землі, а не їхати на заробітки за кордон

26.11.19

- Україна має 25% світового чорнозему, але всього 45 тисяч фермерських господарств. Для порівняння: у Польщі – 1 млн 200 тисяч. Нам треба прагнути такого ж, держава має підтримувати малий і середній бізнес на селі, що стане запорукою економічного розвитку. Українці мають працювати й заробляти на своїй землі, а не їхати на заробітки в Польщу та інші країни, - зазначив депутат Вінницької районної ради від Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» Борис Саюк.

- Чому українці б’ють на сполох і виходять на протести через так званий ринок землі? Тому що розуміють реальну загрозу того, що українську землю продаватимуть іноземцям, власниками української землі стануть місцеві латифундисти та закордонні компанії, а не місцеві селяни, фермери. Свободівці завжди стояли на тім, що землю не можна продавати.

«Свобода», напевно, єдина політична сила, що завжди виступала проти вільного продажу земель сільськогосподарського призначення. Наша позиція в земельній політиці є послідовною і чітко сформульованою. До того ж, вона ніколи не залежала від політичної кон’юнктури. Ми чітко усвідомлюємо, що розпродаж українських земель є злочином, а ті, хто намагаються впровадити вільний ринок землі є злочинцями перед українською нацією. Земельна політика може формуватися на засадах орендних відносин. Всі необхідні механізми для ефективного господарювання на землі в Україні є.

Кожна попередня влада мріяла зробити це саме – продати українську землю. Але не наважувалися через тиск громади, через страх перед масовим повстанням селянства. 2 жовтня вони ухвалили рішення про продаж стратегічних підприємств, в тому числі, військово-промислового комплексу. І тепер обіцяють, мовляв, розпродамо землю – і українці розбагатіють. Але з 1991-го року розпродано 29 тисяч державних підприємств – і що, зажили українці як арабські шейхи? Ні, вони й далі – злидні. Залишилася земля. Вони хочуть і її розпродати заради власної наживи, і їм байдуже, як далі тут будуть жити українці та їхні діти. В їхньому розумінні «вільний ринок землі» – це повний дерибан.

Сьогодні і представники  монобільшості в парламенті, і представники Президента - всі в один голос говорять про закон щодо продажу сільськогосподарських земель вже як про доконаний факт, хоча думка фермерів, аграріїв – абсолютно протилежна. Ми не можемо допустити розпродажу землі іноземцям та латифундистам, бо це – єдиний стратегічний ресурс, який поки що належить народу України.

Усі соцопитування показують – більше 2/3 українців виступають категорично проти дерибану української землі. Насправді в залі Верховної Ради сидять брехуни і шулери. Спочатку вони розповідали, що винесуть на референдум питання землі, потім – що проведуть парламентські слухання, але їхні господарі – і місцеві олігархи-латифундисти, і закордонні організації, на кшталт фонду Сороса – націлені за безцінь скупити, розікрасти українську землю. Тому треба тиснути на тих бандитів. 

Треба створювати Державний земельний банк, що мав би скуповувати землю в українців, які мають паї й хочуть землю продати, потрібна реформа Земельного кадастру, потрібно провести справжню, правдиву оцінку землі. А держава має ту землю давати в оренду, навіть довгострокову, з правом родинного успадкування, українському селянинові-фермеру, який зможе на тій землі господарювати.

На моє переконання необхідно підтримувати розвиток малого й середнього бізнесу, фермерства, бо це – створення робочих місць і отримання прибутків, наповнення місцевих бюджетів та добробут всіх українців.

Ми, свободівці, наполягаємо на ухваленні нашого альтернативного законопроєкту № 2178-4, зареєстрованого Оксаною Савчук, покликаного не допустити розпродажу українських земель сільськогосподарського призначення. Він єдиний відповідає національним інтересам України і усуває спекулятивну складову з формули використання української землі, бо передбачає, що земля залишається у власності українського народу й Української держави.

Позиція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» щодо продажу земель сільськогосподарського призначення:

– Ухвалити новий Земельний кодекс та затвердити його на всеукраїнському референдумі. Провести повну інвентаризацію всієї землі та нерухомості України. Створити Єдиний державний реєстр прав на нерухомість та землю і забезпечити його відкритість та прозорість.

– Заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українським громадянам із правом родинного успадкування. Визначити законом підстави припинення такого володіння в разі використання сільськогосподарських земель за нецільовим призначенням або у випадку погіршення стану ґрунтів (родючості).

– Запровадити кримінальну відповідальність за ерозію ґрунтів унаслідок людських дій. Посилити кримінальну відповідальність за незаконне заволодіння ґрунтами.

– Дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення (під час розпаювання, а також одержані в спадщину за законом), продавати ці земельні наділи виключно державі.

– Зобов’язати громадян, котрі бажають набути у користування землю сільськогосподарського призначення у розмірі, більшому ніж 30 гектарів, скласти кваліфікаційний іспит з предмету діяльності на цій землі.

– Дозволити право власності на землю лише на присадибні земельні ділянки та ті, що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю. Не дозволяти право власності на землю іноземцям та особам без громадянства.

– Забезпечити орендну плату за користування землею сільськогосподарського призначення згідно з нормативною оцінкою землі.

– Заборонити зміну цільового призначення сільськогосподарських земель, за винятком державних та громадських потреб. Повертати у державну власність землі, що не використовуються за цільовим призначенням або використовуються всупереч комплексним планам сталого розвитку сільських територій.

– Ухвалити закон про землі підвищеної цінності, який би регламентував їх використання та забезпечував державний контроль над ними.

На чергову сесію Вінницької районної ради, яка відбулась 21 листопада, я, як голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, гласності, діяльності рад, органів місцевого самоврядування, законності та правопорядку підготував проект рішення Вінницької районної ради «Про звернення Вінницької районної  ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення», яким на моє переконання маємо заявити позицію депутатського корпусу Вінницької районної ради з цього дуже болючого питання.

ВО «Свобода» домагається, щоб українську землю могла купити у пайовиків тільки держава Україна з наступним здаванням в оренду українським аграріям, які її оброблятимуть! Інакше Україну продадуть разом із народом, який спить, і нічого не робить!

І на останок, хай знають ці «слуги народу» й ті, хто їм буде підголосовувати: земля в них горітиме під ногами, якщо вони проголосують за розпродаж землі! Ми, українці, маємо тримати наш національний земельний фронт, бо українська земля – це наша мати, а матір не продають. Слава Україні!.

 

За матеріалами Вінницької регіональної газети "Подільська зоря"
підготовленими в рамках висвітлення діяльності депутатів Вінницької районної ради

 

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація