Учасники Вишеградського проекту презентували європейські стратегії на Міжнародній конференції у Вінниці

02.03.18

27 лютого 2018 відбувся завершальний етап проекту - Міжнародна конференція "Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн В4 для країн Східного партнерства". Захід відвідали учасники проекту, представники організацій-партнерів з країн Вишеградської четвірки, експерти проекту, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ і бізнесу з України і Молдови. Всього на конференції було зареєстровано 200 учасників. Участь в конференції прийняли і представники від Вінницького району: заступник голои районної ради Олексій Плакида, сіьські та селищні голови: Деснянський селищний голова Галина Обливач, Стрижавський селищний голова Таїсія Короленко, Ільківський сільський голова Тетяна Петровська, Медвеже-Вушківський сільський голова Павліна Роздайбіда, Мізяківсько-Хутірський сільський голова Василь Король, радник Вороновицького селищного голови Руслан Штогрин, секретар Лука-Мелешківської сільської ради Богдан Августович, керуючий справами Якушинецької сільської ради Олександр Качан та голова Вінницької районної організації ВФСТ «Колос» Родіон Юсумбелі.

Під час заходу представники пілотних громад з України і Молдови презентували отриманий досвід під час реалізації проекту і розробленні стратегії розвитку їх громад. Партнери розповіли про досвід країн Вишеградської четвірки у сфері стратегічного планування і управління територіальними громадами, а експерти представили методичні рекомендації по розробці стратегій розвитку громад, які напрацювали впродовж проекту.

На початку конференції голова Єврорегіону "Дністер" Сергій Татусяк подякував українських партнерів проекту: Вінницьке обласне відділення Міжнародної ОО "Україна-Польща-Німеччина" і ОО "Ресурсно-інформаційний центр "Громади Вінниччини";  партнерів в Республіці Молдова: Публічній асоціації "Єврорегіон "Дністер" і Сорокский районна рада, також і партнерів в країнах Вишеградської четвірки: Великопольский центр освіти і курсів самоврядування (WOKiSS, Польща), Інститут стабільності і розвитку (ISD, Чехія), Фонд "Майстерня сільського розвитку (Венгрія) і Карпатський Єврорегіон Словакії (Словакія).

- Дуже приємно, що ми успішно завершуємо проект. Я упевнений, що підсумки, які ми підведемо на цій конференції, допоможуть не лише учасникам проекту допрацювати власні стратегії розвитку, але і іншим громадам розробити такі ж. Адже розроблена експертами проекту методологія  є уніфікованою. Дискусії, які розгорталися під час сесій і громадських обговорень в громадах - учасниках проекту доводять, що написання стратегії - надзвичайно актуальне питання, - відмітив голова Єврорегіону "Дністер" Сергій Татусяк.

Перший заступник голови Вінницької обласної державної Адміністрації Андрій Гижко додав, що проект особливо актуальний в контексті того, що Україна переживає час активного впровадженняня реформ:

- Сьогодні реформи видно не просто на папері, вони реально впроваджуються в життя. Ці реформи знаходять своє відображення в змінах до законів, в змінах в усіх сферах нашого життя. Сергій Філіпович - це якраз та людина, яка внесла дуже багато змін і інновацій, які ми зараз відчуваємо. Тому ця конференція є черговим кроком для успішного розвитку, - відмітив Андрій Гижко.

Проект "Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства" підтримали також представники посольств Польщі і Чехії в Україні.

Потім з вітальним словом виступили партнери проекту. Зарубіжні гості підвели підсумки проекту і запросили учасників конференції до подальшої співпраці.

Дуже важливо, що учасники проекту мали можливість побачити, як втілюються стратегії в Польщі, Чехії, Словаччині і Угорщині. Практичний візит допоможе громадам України і Молдови утілювати стратегії в життя.

Також, під час конференції координатор проекту Анастасія Ланова розповіла про усі етапи реалізації проекту. Детальніше вона зупинилася на учбовому візиті в країни Вишеградської четвірки, який проходив 8-20 вересня минулого року. Координатор проекту пояснила, що у рамках візитів делегація ознайомилася з досвідом і кращими практиками стратегічного планування і управління територіальних громад в Польщі, Угорщині, Чехії і Словаччини. А впродовж січня-лютого експерти і організатори проекту відвідали територіальні громади, які є учасниками проекту, для участі в публічних обговореннях проектів стратегій. На сьогодні 10 стратегій знаходяться на стадії громадських обговорень і 4 стратегії затверджені рішеннями місцевих сесій.

Після пленарної частини конференції учасники розподілилися для продовження роботи в дискусійних панелях. Їх було три: "Процес розробки стратегії", "Досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки" і "Реалії реалізації стратегії".

Учасники першої панельної дискусії відмітили, що для того, щоб врахувати думку населення при написанні стратегії, проводили опитування, анкетування і громадські слухання.

Експерт проекту Андрій Кавунець відмітив, що під час написання стратегії важливо приділити особливу увагу Swot-аналізу. Під час цього процесу треба чітко зрозуміти сильні  і слабкі сторони общини.

Друга панельна дискусія конференції була присвячена досвіду стратегічного плануання країн Вишеградської четвірки.

Експерт проекту з Польщі Радислав Шарлея відмітив, що польський досвід підказує, що невід’ємною частиною стратегій малих міст і сіл є оптимізація різного роду структурних підрозділів.

В рамках третьої панельної дискусії присутні обговорили, як саме утілюватимуть в життя написані стратегії.

Після підведення підсумків проекту учасники конференції відвідали Якушинецьку об'єднану територіальну громаду, де ознайомилися з напрацюваннями місцевої стратегії.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація