У Якушинецькій громаді урочисто відкрили сучасну амбулаторію

12.01.21

Сьогодні голова районної ради Ігор Шутак взяв участь у важливій та довгоочікуваній для усієї громади події – відкритті нової Якушинецької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, яка є структурним підрозділом КНП "Вінницький районний медичний ЦПМСД" Вінницької районної ради. Тепер в сучасному медичному закладі якісні та сучасні медичні послуги отримуватимуть понад 7 тисяч жителів громади сіл Якушинці, Зарванці, Ксаверівка, Лисогора. 

Питання будівництва нової  амбулаторії назріло давно, оскільки старий медзаклад вже давно вичерпав свій ресурс й не відповідав вимогам  та потребам жителів громади.. Відкрити заклад планувалося  раніше,  однак життя вносило свої корективи та обмеження, викликані пандемією коронавірусу, тому і сьогоднішні урочистості проводилися із дотриманням низки  карантинних вимог.     

На відкриття амбулаторії також завітали голова Вінницької обласної Ради В’ячеслав Соколовий, голова Вінницької ОДА Сергій Борзов, очільник Вінницької РДА Євгеній Луценко, депутат Вінницької районної ради Сергій Кушнір,    головний лікар Вінницького районного медичного центру первинної  медико-санітарної допомоги Вадим Пасічник. Запрошені гості привітали жителів громади з такою гарною подією та побажали міцного здоров’я, а головному лікарю амбулаторії – кандидату медичних наук В.І. Гуцолу та усьому медичному персоналу – успіхів у їхній непростій роботі.

Подякувавши за привітання, очільник громади Василь Романюк, коротко проаналізував хронологію створення й будівництва нового закладу, яке розпочалось у 2019 році. За словами голови громади Василя Романюка, ще до початку будівельних робіт виникла проблема з належним оформленням земельної ділянки, яка входила до охоронної зони кладовища. Питання громаді допоміг вирішити Володимир Кістіон, який на той час обіймав  посаду віце-прем’єр-міністра, а нині – перший заступник голови обласної Ради. Очільник громади у своєму вітальному слові подякував Володимиру Кістіону за допомогу в оформленні земельної ділянки, адже без цього було б неможливо розпочати будівництво.

Нова амбулаторія розрахована на монопрактику, там перебачено чотири посади лікаря загальної практики, вісім посад сімейної медичної сестри та посада водія. Заклад забезпечено сучасним медичним обладнанням, комп’ютерною технікою, необхідними меблями та автомобілем Renault Duster. В жовтні 2020 року закупили два комплекти обладнання для телемедицини на суму 220 тис. грн. В сучасному медичному закладі є можливість взяти аналіз крові, провести експрес тестування на тропоніни, ВІЛ, вірусний гепатит, на виявлення антитіл до вірусів грипу та COVID-19. За допомогою телеметричного обладнання є можливість запису станів пацієнта та передачі результатів на вторинний чи третинний рівень електрокардіограм з онлайн консультацією вузького спеціаліста.

Довідково: На будівництво Якушинецької амбулаторії  було витрачено 9436,644 тис. грн, у тому числі:
– 8492,220 тис. грн – кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості;
– 944,424  тис. грн. (11,1% від вартості будівництва) – за рахунок коштів місцевого бюджету.

Бажаємо медикам ефективної роботи й всі ми, а медичній галузі громади – розвитку та процвітання!

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація