У Вороновиці вшанували пам'ять видатного кобзаря Володимира Перепелюка

19.11.18

16 листопада в приміщенні Вороновицького музею історії авіації та космонавтики відбувся фестиваль кобзарського мистецтва «Струни вічності», присвячений 108-й річниці з дня народження видатного та талановитого Українського кобзаря, кіноактора, співака, оповідача, соліста хору імені Григорія Верьовки, автора книг, вороновичанина Володимира Перепелюка (1910 р.н). Захід відбувся за підтримки радника Вороновицького селищного голови Олександра Слободянюка.  

Все розпочалось з покладання квітів на могилу видатного бандуриста. На вшанування пам’яті прибули син видатного кобзаря Тарас Перепелюк, провідний методист Вінницького ОЦНТ з музичного мистецтва Наталія Римаренко, заступник голови районної ради Олексій Плакида, радник Вороновицького селищного голови Олександр Слободянюк, секретар Вороновицької селищної ради Світлана Олесенко, директорВороновицького музею історії авіації та космонавтики Віктор Дем’яненко, астроном Вінницького обласного планетарію Марія Левченко, дружина відомого краєзнавця Івана Зайця Валентина Заєць, начальник відділу культури і туризму Вінницької райдержадміністрації Альона Романенко та головний спеціаліст відділу організаційного, інформаційного забезпечення виконавчого апарату районної ради Інна Заєць.

На урочистості приїхало багато гостей, родичі, друзі, шанувальники та поціновувачі творчості. Розпочали фестиваль з перегляду п’ятихвилинного фільму про Українського кобзаря, підготовленого силами працівників музею. Продовжили свято виступами колективів народної творчості, бандуристів музичних шкіл Вінницького райлну. Також були виконані музичні та поетичні твори Володимира Перепелюка - пісня «Тихо над річкою» та оповідання «Крук».

Лунали лише позитивні відгуки про життя Володимира Перепелюка, його талант, який він отримав від природи. Всіх почесних гостей запрошували до слова. Кожен ділився враженнями та захопленням від таланту та життєвого досвіду кобзаря. Він мав особливу манеру гри на бандурі та спів, якими захоплювалися сам професор Грінченко Микола; Михайло Стельмах; Павло Тичина; Павло та Максим Рильських; Олександр Довженко, та інші видатні культурні діячі. Він віддано працював у хорі імені Верьовки аж 25 років. Він був дуже спостережливою людиною, завжди казав правду і те, що думає про оточуючих, любив порядок і чесність. Особливо він любив природу, постійно ходив до лісу, розповідав, що розуміє мову птахів, звірів та дерев; казав, що відчуває їхню радість та біль. Людиною був неординарною, не такою, як усі інші. Відкритість у спілкуванні та особиста магічна харизма притягувала до нього усіх оточуючих.

Святкування пройшло у позитивній атмосфері, із палкими промовами тих, хто особисто знав митця, на заході панувала справжня культурно-сімейна атмосфера.
Духовна скарбниця Володимира Перепелюка дуже багата. У ній сила слова і музики, сила, котра виховувала любов до Батьківщини, сіяла у серцях мудре, добре, вічне, національне. Тож, шануймо пам'ять про наших видатних земляків!

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація