У Вінницькому районі встановлено перший пам’ятник Шевченкові

21.10.19
У селі Писарівці Вінницького району відкрили пам’ятник видатному художнику, письменнику, громадському і політичному діячу Тарасу Шевченку. Погруддя встановили біля сільської школи. Це перший пам’ятник Кобзареві у районі. Його поставили на території школи.
 
– Відкриття пам’ятника – подія, що увіковічить ваш населений пункт на довгі роки, – зазначила начальниця відділу освіти райдержадміністрації Світлана Томусяк. – Немає жодної людини, яка не знайома з творчістю Тараса Шевченка. Слово Кобзаря – вічне. Цим самим ми сприяємо патріотичному вихованню молоді, впроваджуємо наше українське слово, продовжуємо наші традиції та увіковічнюємо пам’ять знаного на весь світ українця.
 
Роботи зі спорудження монумента та підготовка місця для його встановлення розпочалися місяць тому. На виготовлення погруддя були залучені кошти районного, обласного та сільського бюджетів. Ініціаторами його встановлення були депутат обласної Ради Сергій Кривешко та сільський голова Дмитро Науменко, які разом із директором місцевої школи Сергієм Творуном й перерізали символічну стрічку.
 
– На 16 Обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Писарівська громада подала проєкт «Вшануймо пам’ять Кобзаря», – коментує депутат обласної Ради Сергій Кривешко. – Отримавши перемогу в конкурсі, на встановлення пам’ятника було виділено з обласного бюджету 50 тисяч гривень, 30 тисяч – з районного, решта - 45 тисяч гривень – з бюджету сільської ради.
 
В селі кажуть, пам’ятник стане творчим майданчиком, де жителі Писарівської громади будуть вшановувати пам’ять митця, проводити поетичні конкурси та інші культурні заходи.
 
Відкриття пам’ятника супроводжувалось виступами творчих колективів та учнів, які зачитували поеми Тараса Шевченка та виконували музичні композиції за мотивами творів Кобзаря.
 
На завершення заходу його учасники поклали до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку квіти.
 
 
 
За матеріалами сайту 
Вінницької обласної Ради
 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація