У Вінницькому районі вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

13.12.19

Завтра, 14 грудня, відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей день є офіційною датою завершення спорудження саркофагу над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, з якого й почалася трагедія української землі, яка зачепила своїм чорним крилом велику територію на карті світу.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС встановлений Указом Президента України № 945/2006  від 10 листопада 2006 р, як зазначається у документі, «з метою   гідного   відзначення  мужності,  самовідданості  і високого  професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи  громадських організацій і Міністерства праці та  соціальної  політики  України».

Напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 13 грудня, в залі засідань Вінницької районної ради за участі голови районної ради Сергія Сітарського, його заступника Олексія Плакиди, заступника голови районної державної адміністрації Олега Бегуса відбувся урочистий захід по вшануванню ліквідаторів Вінницького району. 

Голова районної ради Сергій Сітарський звернувся до присутніх учасників: «Шановні учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС! В цей день хочу подякувати Вам за Вашу єдність, що Ви згуртувались і тримаєтесь разом всі ці роки. Велика подяка Вам і шана за Вашу мужність і самовідданість, які були проявлені Вами 33 роки назад. Саме Ви, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії. Ви кинулись на допомогу аби обмежити біду, зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробити вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Бажаю Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Бажаю, щоб така страшна подія ніколи більше не траплялась не лише в Україні, а взагалі в світі. І хочеться побажати, аби держава ніколи про Вас не забувала, підтримувала, шанувала і створювала для Вас гідні умови життя. А  ми, на місцевому рівні, намагатимемось в межах своїх повноважень для Вас робити все можливе.».

Звертаючись до ліквідаторів заступник голови райдержадміністрації Олег Бегус подякував ліквідаторам за героїзм, мужність, сміливість та відвагу. Побажав здоров'я, благополуччя та довгих років життя.

За проявлену мужність, відвагу, самовідданість 22 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджено Грамотами районної державної адміністрації та районної ради і 3 учасника I та ІІ категорії нагороджено Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради з виплатою грошової винагороди.

Затим до усіх присутніх звернувся голова ГО «Асоціація жертв Чорнобиля» Вінницького району Микола Демчук. Він подякував районній державній адміністрації та районній раді за співпрацю та підтримку.

З дня Чорнобильської трагедії пройшло майже 34 роки, але коло проблем, викликаних Чорнобильською катастрофою не зменшується. У Вінницькому районі на обліку перебуває 515 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: І категорії – 130, ІІ – 159, ІІІ категорії - 97 громадян. Протягом  2019 року нараховано та виплачено з Державного бюджету компенсацій і допомог на загальну суму 1,2 млн грн. На санаторно-курортне лікування було виділено 277 250 грн., виплата на харчування 924 тис. грн. Медичне забезпечення – 381 901 грн, а у 2018 році – 311 425 грн.

З нагоди вшанування Дня ліквідатора виплачено одноразову допомогу 34 сім’ям, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 31 484 грн. 

Після нагородження, учасники заходу обговорили проблемні питання та соціальне забезпечення на наступний рік. Разом з керівниками Сергієм Сітарським та Олегом Бегусом про забезпечення та майбутні перспективи учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС розповідали заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення КНП  «Вінницький районний ЦПМСД» Інна Козачишена та представник управління праці та соціального забезпечення населення Вінницької РДА. В ході обговорення розповідали про продовження процесу децентралізації та об'єднання громад і як це вплине на забезпечення пільгами, про медичне обслуговування, санаторне лікування, субсидії та безкоштовний проїзд. 

На завершення урочистого заходу з усіма присутніми було зроблено спільне фото на згадку. 

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Шутак Ігор Анатолійович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація