У Вінницькому районі вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

17.12.18

14 грудня щороку в Україні вшановують ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Ця дата стала Днем вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, починаючи з 2006 року згідно з Указом Президента України, адже 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Тому, щорічно в цей день вшановують цих мужніх людей, які ціною свого здоров’я та життя, ліквідовували наслідки надзвичайної ситуації на ЧАЕС задля безпеки мирного населення не тільки в Україні, а і за її межами.

Отже, саме 14 грудня за участі голови районної ради Сергія Сітарського та голови районної державної адміністрації Михайла Демченка було проведено «круглий» стіл на тему: «Актуальні питання соціального, медичного та пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС».

Також у зібранні взяли участь начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району, учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС.

Під час заходу привітали ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з Днем вшанування їхнього подвигу.

З вітальними словами до ліквідаторів звернулись голова районної ради Сергій Сітарський, глолва райдержадміністрації Михайло Демченко, які подякували ліквідаторам за героїзм, мужність, сміливість та відвагу. Побажали здоров'я, благополуччя та довгих років життя. Потім всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто віддав своє життя, виконавши обов’язок перед Батьківщиною.

З дня Чорнобильської трагедії пройшло майже 33 роки, але коло проблем, викликаних Чорнобильською катастрофою не зменшується. У  Вінницькому районі на обліку перебуває 528 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з них: І категорії – 130, ІІ – 162, ІІІ категорії -100 громадян. Протягом  2018 року нараховано та виплачено з Державного бюджету компенсацій і допомог  на  загальну суму 913 075 грн. Медичне забезпечення – 311 425 грн., а у 2017 році – 217 248 грн. З нагоди вшанування Дня ліквідатора  виплачено одноразову допомогу 35 сім’ям, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 29 750 грн.  

Учасники «круглого столу» поділилися наболілими питаннями, які їх хвилюють. Головне для них – це збільшення фінансування на лікування та перегляд пенсій учасників ліквідації на ЧАЕС ІІ та ІІІ категорій.

За проявлену мужність, відвагу, самовідданість 19 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджено Грамотами районної державної адміністрації та районної ради і 5 учасників I категорії нагороджено Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради з виплатою грошової винагороди.

Повернутись
Голова районної ради
Сітарський Сергій Миколайович

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація