«Минуло 33 роки, але біль не мина»: у Вінницькому районі відзначили 33-ті роковини техногенної аварії на Чорнобильській АЕС

02.05.19

Сьогодні годинник життя відраховує 33-й рік Чорнобильської катастрофи, 33 роки людського болю і жалю, 33 роки цвітом скорботи зацвітають чорнобильські сади, отруйна рана гнітить наші душі і серця, але немає і не буде вороття назад.

26 квітня, саме в день наймасштабнішої аварії в світі, в залі засідань районної ради вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В залі були присутні люди, які ризикували своїм життям, здоров’ям заради нас, заради нашого щасливого майбутнього.

В заході вшанування взяли участь голова районної ради Сергій Сітарський, його заступник Олексій Плакида, голова районної державної адміністрації Михайло Демченко, голова Всеукраїнської громадської організації у Вінницькому районі «Союз. Чорнобиль. Україна» Валерій Приданчук, голова Вінницької районної організації «Чорнобиль. Єдність» Микола Демчук, начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Микитюк, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Тютюнник, заступник головного лікаря КНП «Вінницький районний медичний центр ПМСД» Вінницької районної ради з медичного обслуговування населення Інна Козачишена, заступник головного лікаря КНП «Вінницька ЦРКЛ» з медичної допомоги Тетяна Катілова,  начальник Вінницького приміського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі Володимир Кубик.

Зі словами подяки за мужність та самопожертву до учасників-ліквідаторів звернулисья голова районної ради Сергій Сітарськийта голова районної державної адміністрації  Михайло Демченко.

«Низький уклін і глибока повага до Вас з нагоди відзначення 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи. За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, які лишила по собі та страшна аварія. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до Вас, людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Ваш подвиг неможливо переоцінити. Ваш, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Багато з них не дожили до сьогоднішніх днів, віддавши своє життя заради існування майбутніх поколінь. Глибока вдячність Вам, учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті, за виявлені героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних умовах. Шановні ліквідатори, бажаю Вам та Вашим близьким міцного здоров’я, душевного спокою та сімейного затишку, миру та щастя у кожен дім і в кожну родину. Хай залишиться в минулому та ніколи не повториться жах Чорнобильської  катастрофи, а пам’ять про ті події, навчить нас цінувати мир, спокій та процвітання» - зазначив у своєму слові Сергій Сітарський.

Хвилиною мовчання згадали усіх героїв-чорнобильців, які віддали своє життя, але яких, на жаль, на сьогодні вже з нами немає. 

З дня Чорнобильської трагедії пройшло 33 роки, але коло проблем, викликаних Чорнобильською катастрофою з часом не зменшилось.

Під час зустрічі з учасниками ЧАЕС було обговорено актуальні питання соціального, медичного та пенсійного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В управлінні праці та соціального захисту населення на обліку перебуває 515 осіб. Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетних напрямків соціальної політики України та впроваджується на місцях наданням різного роду допомоги. Протягом 2018 року було виплачено компенсацій і допомог:

  • 247 673,2 грн. - компенсація витрат на продукти харчування;
  • 346 700 грн. на забезпечення безкоштовним санаторно-курортним лікуванням;
  • здійснено виплату грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки на суму – 14 600 грн.;
  • відшкодовано пільг за житлово-комунальні послуги – 317 658,5 грн.;
  • на медикаменти виплачено з обласного бюджету 21 878,14 грн., районного – 34 645,18 грн., бюджети Лука-Мелешківської ОТГ – 3 473,81 грн. та Якушинецької ОТГ –  9570,1 грн.;
  • виділено кошти на безоплатне зубопротезування - 96 479 грн.

Представники первинної і вторинної ланки коротко зупинились на питаннях покращення медичних послуг учасників ліквідації на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи та про стан забезпечення лікарськими засобами ліквідаторів та потерпілих.

Також, було роз’яснено норми призначення пенсій відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Учасники заходу поділилися наболілими питаннями. Діалог виявився досить жвавим та конструктивним.

Затим до усіх присутніх звернувся голова ГО «Асоціація жертв Чорнобиля» Вінницького району Микола Демчук. Він подякував районному керівництву за співпрацю і підтримку.

За  мужність, героїзм та самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській АЕС та з нагоди 33-ої роковини Чорнобильської катастрофи, керівники району вручили ліквідаторам Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради та грошові винагороди.

Керівники району привітали усіх з наступаючими Великодніми святками. Побажали сердечного тепла, пасхальної радості, благодаті, сімейного затишку, щастя та миру.

Фотозвіт:

Повернутись
Голова районної ради
Закревська Тетяна Петрівна

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація